سرویس اينترنت ۱۳۹۵/۱۰/۲۱ - ۱۲ : ۵۳ شماره: 14003
تاثير رحلت آيت الله رفسنجاني بر اينترنت و فضاي مجازي
درگذشت آيت الله رفسنجاني طي روزهاي گذشته نه تنها بر مطالب منتشر شده در شبکه‌هاي اجتماعي تاثير گذاشته، بلکه افزايش قابل توجه فعاليت کاربران اينترنت را نيز به همراه داشته است.

وايمکس نيوز- درگذشت آيت الله رفسنجاني طي روزهاي گذشته نه تنها بر مطالب منتشر شده در شبکه‌هاي اجتماعي تاثير گذاشته، بلکه افزايش قابل توجه فعاليت کاربران اينترنت را نيز به همراه داشته است.

 پس از رحلت وي شبکه‌هاي اجتماعي به شدت تحت تاثير اين موضوع قرار گرفته و حتي ظرف چند ساعت، هشتگ #هاشمي_رفسنجاني به دومين هشتگ پرکاربرد و اصطلاحا «ترند» در فضاي مجازي و شبکه اجتماعي توييتر تبديل شد.

از سوي ديگر در شبکه‌هايي مانند اينستاگرام کاربران پست‌هاي بسياري را در خصوص اين موضوع به اشتراک گذاشته و در شبکه تلگرام نيز به غير از عکس‌ها، اخبار و فيلم‌هاي متعددي که به اشتراک گذاشته شد بخش قابل توجهي از کاربران از عکس آيت الله هاشمي رفسنجاني براي پروفايل خود استفاده کردند.

در نهايت فعاليت‌هاي کاربران پيرامون اين موضوع چنان وسيع بود که ظرف کمتر از چند ساعت وزارت ارتباطات به انتشار اطلاعيه‌اي در اين خصوص پرداخته و اعلام کرد که در پي ارتحال آيت الله هاشمي رفسنجاني شايعاتي مبني بر اختلال در شبکه اينترنت کشور مطرح شده که اين شايعات قويا تکذيب مي شود.

اين وزاتخانه همچنين با تاکيد بر اينکه هيچگونه اختلالي در شبکه اينترنت کشور وجود ندارد، عنوان شد: به دليل هجوم کاربران براي دريافت اخبار، شبکه اينترنت درحالت اشباع است و ممکن است اين امر در برخي مناطق کندي هاي را ايجاد کرده باشد.

اما وزير ارتباطات هم در گفت‌وگويي با ايسنا در ارتباط با تاثير اين بحث بر دسترسي کاربران به اينترنت گفت: در شب رحلت ايشان به من مراجعه و اينگونه عنوان شد که گويا پهناي باند اينترنت کاهش يافته اما واقعيت اين بود که در اين برهه زماني تمام ظرفيت پهناي باند موجوود در کشور مورد استفاده قرار گرفته بود.

منبع:ايسنا

 

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 14003
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي