سرویس ICT داخلي ۱۳۹۵/۱۰/۲۰ - ۱۹ : ۳۲ شماره: 14005
در نشست توسعه‌دهندگان محتوا مطرح شد انتقاد ديرين ديرين از نقض کپي‌رايت
يکي از مديران ديرين ديرين از ادامه فعاليت اين محتوا در قالب ديرين‌آپ، گيگول و ديرين ديرين محلي با هدف ايجاد اشتغال فراگير بر پايه شبکه رسانه‌هاي محلي و تبليغات ديجيتال خبر داد.

ايمکس نيوز- ابوالحسني يکي از مديران ديرين ديرين در نشست توسعه‌دهندگان محتوا با وزارت ارتباطات از عدم رعايت قانون کپي‌رايت در ايران انتقاد کرد و اظهار داشت: در شرايط فعلي حق توليدکننده محتوا رعايت نمي‌شود.

وي توضيح داد: در حالي که بسياري از افراد از محتواي توليد شده استفاده مي‌کنند اما سهمي بابت استفاده از اين محتوا به توليدکننده نمي‌پردازند.

ابوالحسني همچنين از سه برنامه ديرين ديرين براي توسعه خبر داد و گفت: 3 بخش ديرين‌آپ، گيگول و ديرين ديرين محلي به زودي به اين مجموعه اضافه مي‌شود.

وي با بيان اينکه هدف ديرين‌ديرين ايجاد اشتغال فراگير بر پايه شبکه رسانه‌هاي محلي است، گفت: سرانه بالاي استفاده از موبايل در روز (2 تا 8 ساعت) بين ايراني‌ها و ضريب نفوذ 80 درصدي موبايل در کشور زمينه توسعه محتواي ديجيتال در بازار تبليغات و درآمدزايي از اين بازار را فراهم مي‌کند.

وي گفت: سهم تبليغات ديجيتال از مجموع تبليغات در جهان حدود 50 درصد است که در ايران به 2 درصد مي‌رسد، به اين ترتيب از مجموعه 3 هزار ميليارد تومان درآمد سرانه تبليغات در ايران تا 1500 ميليارد تومان مي‌تواند از راه تبليغات ديجيتال تأمين شود.

ابوالحسني گفت: طبق برنامه در سال اول فعاليت 12 درصد و در سال‌هاي بعد هر سال 15 درصد به اين هدف نزديک مي‌شويم و در نهايت در يک روند 5 ساله به استاندارد جهاني در زمينه درآمد تبليغات ديجيتال مي‌رسيم.

وي درباره طرح تجاري آينده ديرين ديرين، توضيح داد: ديرين‌آپ يک سامانه کارآفريني محلي است که چند هزار نفر را در آن درگير خواهيم کرد؛ گيگول دايره‌المعارفي است که کشور را به 600 منطقه گردشگري تقسيم و هر منطقه را معرفي مي‌کند و ديرين‌ديرين محلي، توليد ديرين ديرين به زبان هر استان با نيروهاي همان استان طبق نياز محلي يا دوبله ديرين ديرين‌هاي قبلي به زبان محلي است.

منبع: فارس

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 14005
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي