سرویس کسب و کار ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۱ : ۵۵ شماره: 14013
اپل تسليم خواسته‌هاي ترامپ شد
به دنبال فشار دونالد ترامپ رييس جمهور منتخب آمريکا بر شرکت‌هاي فناوري براي توليد محصولاتشان در داخل خاک ايالات متحده، اپل نيز تسليم اين فشارها شد.

وايمکس نيوز- به نقل از ديلي دات، اپل پيشنهاداتي براي توسعه کمي و کيفي کارخانه هاي توليد محصولات خود در داخل آمريکا ارائه کرده است.

اپل بخش عمده کار مونتاژ توليدات خود را در کشور چين انجام مي داد تا هزينه توليد آيفون و ديگر محصولاتش را کاهش دهد، اما ترامپ مي گويد اپل و ديگر شرکت هاي مشابه بايد محصولات خود را در داخل ايالات متحده توليد کنند تا از افزايش نرخ بيکاري در آمريکا جلوگيري شود.

از جمله برنامه هاي اپل در اين زمينه گسترش دامنه فعاليت هايش در منطقه Mesa در آريزوناست. همچنين اين شرکت قصد دارد به توليد ديتاسرور و کالاهاي ديگري مانند مدارهاي چاپ شده، باتري، برخي اجزاي نمايشگرهاي ال اي دي و .... در اين ايالت بپردازد.

اپل با اجراي اين طرح خواهد توانست مواد اوليه مورد نياز براي ساخت محصولات ياد شده را بدون پرداخت ماليات يا هزينه اضافي وارد کند. پيش از اين فورد و تويوتا هم به علت فشارهاي ترامپ از ساخت کارخانه در مکزيک و برخي کشورهاي ديگر منصرف شده و اعلام کرده بودند کارخانه هاي جديد خود را در داخل خاک آمريکا ايجاد مي کنند.
منبع:فارس

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 14013
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي