سرویس فناوري‌هاي نوين ۱۳۹۶/۴/۱۲ - ۱۳ : ۵۲ شماره: 14966
با اختراع يک ابزار؛ انتقال گرما، سرما و درد در دنياي واقعيت مجازي ممکن شد
در حالي که ابزار مبتني بر فناوري واقعيت مجازي تنها حس حضور در يک دنياي سه بعدي را به مخاطب القا مي کند، يک شرکت نوپا بر روي جنبه هاي حسي اين فناوري متمرکز شده است.

وايمکس نيوز- شرکت کره اي TEGway يک ابزار برقي حرارتي منعطف و کوچک به نام TED طراحي کرده که به سرعت گرم يا سرد مي شود و بازه حرارتي آن از 4 تا 40 درجه سليسيوس در نوسان است.

کاربر اين ابزار مي تواند در آن واحد گرما يا سرما را در نقاط مختلف آن احساس کند که اين امر منجر به شبيه سازي حس درد بر روي پوست بدن نيز مي شود.

دستگاه توليدي اين شرکت ThermoReal نام دارد و قرار است با نصب آن بر روي جوي استيک ها، دستکش ها، صندلي ها، لباس ها و ... تجربه جديدي از کاربرد فناوري واقعيت مجازي به افراد منتقل شود.

اين دستگاه با برقراري جريان الکتريکي در مجموعه اي از نيمه هادي هاي برقي حرارتي خود، جريان گرما يا سرما را بين لايه هاي بالايي و پاييني دستگاه برقرار مي سازد. انعطاف اين سيستم و قابليت افزودن آن به دستگاههاي مختلف برقي، آن را به گزينه اي جذاب براي شرکت هاي فناوري مبدل کرده است.

به عنوان مثال با افزودن اين سيستم به دسته هاي بازي مي توان حس گرما و سرما و درد را در صحنه هاي مختلف به کاربر منتقل کرد. همچنين استفاده از ابزار مذکور در کنار هدست هاي واقعيت مجازي باعث مي شود کاربر نه تنها خود را از نظر فيزيکي در آن محيط حس کند، بلکه به علت القاي احساس تغيير دما شرايط براي کاربران به طور کامل تري بازسازي خواهد شد. شرکت سازنده در حال مذاکره با تعدادي از شرکت هاي نرم افزاري و سخت افزاري براي افزودن TED به توليدات آنهاست.

منبع: مهر

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 14966
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي