سرویس فناوري‌هاي نوين ۱۳۹۶/۴/۲۷ - ۱۵ : ۳ شماره: 15040
آشنايي با نحوه پوشش اطلاعات در اينترنت نسل 5
پوشش اطلاعاتي در شبکه اينترنت نسل 5 از نظر انتشار امواج و نحوه انتقال اطلاعات بين گيرنده و دکل فرستنده در مقايسه با نسل 4 کاملا متفاوت است و انتقال اطلاعات در اين فناوري به صورت پوشش‌دهي بيشتر به سمت گيرنده پرمصرف‌تر است.

وايمکس نيوز- به دنبال آماده‌سازي زيرساخت‌هاي ضروري براي ورود به فناوري اينترنت نسل 5 تلفن‌همراه، اکنون شرکت‌هاي صاحب‌نام در اين حوزه به دنبال نوآوري در طراحي آنتن و ارتقاء کيفيت در پوشش‌دهي کاربران به صورت هدفمند هستند.

مهمترين ويژگي اينترنت نسل 5 پوشش اطلاعاتي بيشتر براي کاربران پرمصرف و اتصال پايدار بدون قطعي براي همه کاربران تحت پوشش شبکه است.

فناوري پوشش اطلاعاتي کاربران در نسل پنجم تلفن‌همراه يا پوشش هدفمند پاکت‌هاي اطلاعاتي کاملا با نسل فعلي متفاوت خواهد بود.

آنتن‌هاي پوشش شبکه در نسل 5 به صورت هوشمندانه بهترين مسير اطلاعاتي را براي هر کاربر انتخاب مي‌کنند و با توجه به نياز کاربران هميشه اتصال پايدار به شبکه سراسري را برقرار مي‌سازند.

طراحي آنتن پوشش اطلاعاتي در اينترنت نسل پنج با آنتن‌هاي BTS  امروزي متفاوت است به‌طوري‌که هر آنتن در اين فناوري متشکل از چند صد آنتن تکي است که در کنار هم يک مجموعه واحد را مي‌سازند.

استفاده از چندين آنتن منفرد در يک مجموعه، در اتصال پايدار از بين موانع موجود در بين کاربر و آنتن فرستنده کمک مي‌کند. در واقع در اين فناوري با تمرکز پوشش امواج به جاي گسترده ساختن آن، کيفيت سيگنال توزيعي براي هر کاربر افزايش پيدا مي‌کند.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 15040
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي