سرویس اينترنت ۱۳۹۶/۶/۱۱ - ۱ : ۳۶ شماره: 15371
وزیر ارتباطات: 30 درصد خطوط تلفن کیفیت لازم برای اینترنت پرسرعت را ندارند
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: 30 درصد خطوط ارتباطی ثابت کشور، کیفیت لازم برای ارائه اینترنت با سرعت بالا را ندارند که این مشکل باید اصلاح شود.

وایمکس نیوز- محمدجواد آذری جهرمی با اشاره به اینکه امروز اشتغال در دنیا در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به بخش ایجاد کننده ثروت ملی تبدیل شده است، تاکید کرد : طی چهار سال گذشته با سختی فراوان، زیرساختهای مناسبی در این بخش آماده شده و امروز زمان بهره برداری از آن است.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه تامین زیرساخت در مدت 3 سال توسعه خوبی داشته است، گفت: عقب ماندگی توسعه 12 ساله زیرساخت در 3 سال اخیر جبران شده و هم اکنون زمان استفاده از ثمرات آن است.

وی با تاکید براینکه اگر در توسعه خدمات این بخش، اقدام نکنیم کشورهای دیگر اقدام کرده و تحول حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات منتظر نمی ماند، اظهار داشت: 30 درصد خطوط ارتباطی ثابت کشور، کیفیت لازم برای اینترنت با سرعت بالا را ندارد که باید اصلاح شود. همچنین مشکلات بیمه، مالیات و دستگاههای نظارتی برای کسب و کارهای نوپا از دیگر مسائل این بخش است که امیدواریم با همکاری مجلس بتوانیم در 6 ماهه نخست این دولت، قوانین و مقررات این حوزه را تدوین کنیم.

آذری جهرمی با اشاره به توسعه اینترنت در روستاها نیز گفت: زمانی انتقاداتی به بردن اینترنت به روستاها وجود داشت که چرا این کار انجام می شود، اما در قانون این موضوع تکلیف شده است و عدالت اجتماعی و ضرورت وجود خدمات ارتباطی در روستاها از جمله دلایل این توسعه است.

وی با تاکید براینکه درخواست نخست روستاییان اینترنت است، خاطرنشان کرد: با وجود همه تلاش ها اما در اجرای طرح توسعه ارتباطات اجباری روستایی (USO) اشکالاتی وجود دارد و  امیدواریم با تغییر مدل و شیوه خود، بتوانیم این نیاز را برای روستاییان فراهم کنیم.

وزیر ارتباطات تاکید کرد : ما به مردم قول داده ایم تا 4 سال آینده ، مشکل تلفن و اینترنت 90 درصد روستاهای بالای 20 خانوار را حل کنیم. در حوزه اتصال فیبرنوری به دانشگاه ها و مراکز دولتی استانها نیز لازم است مخابرات این موضوع را انجام دهد و به صورت بلند مدت هزینه آن را دریافت کند که این کار به موضوع دولت الکترونیک و شبکه علمی کشور کمک می کند.

به گفته آذری جهرمی، در برنامه پنجم توسعه برای حوزه فناوری اطلاعات سالانه 19.4 درصد ارزش افزوده دیده شده است و ارزش این بازار در پایان برنامه باید 2.5 برابر شود و رشد 5 برابری را داشته باشیم.

منبع: مهر

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 15371
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي