سرویس ICT بين الملل ۱۳۹۶/۶/۱۱ - ۱ : ۵۳ شماره: 15374
ارائه خدمات اينترنت يک گيگابيتي (LTE-B) در چين
اپراتور مخابراتي China Unicom و شرکت اريکسون خبر از راه‌اندازي تجاري خدمات گيگابيتي LTE-B داده‌اند.

وايمکس نيوز- به در تاريخ 23 آگوست مسافران قطار پرسرعت جزيره هاينان، شاهد نمونه‌اي از کاربرد اين خدمات در واقعيت مجازي بودند، اين دو شرکت همزمان اعلام کردند که LTE Broadcast را براي اولين بار در چين اجرا کرده‌اند.
با آغاز ارائه خدمات ازطريق شبکه LTE-B، کاربران اين اپراتور دولتي، امکان مي‌يابند از مزاياي سرويس‌هاي پهن باند فوق سريع استفاده کرده و به خدمات چند رسانه اي و تفريحي با سرعت بالا دسترسي داشته باشند.
اپراتور مخابراتي چاينا يونيکام ، دومين اپراتور موبايل در جهان از نظر تعداد مشتريان است.
کريس هيوتون، نماينده شرکت اريکسون گفته است که با ارائه اين خدمات، کاربران مي‌توانند در تجربه‌هاي ويديويي نويني تجربه کرده و همزمان بتوانند با سرعت بالا نيز حرکت کنند.

در ادامه صحبت‌هاي او آمده است که شرکت اريکسون به‌تازگي به China Unicom کمک کرده است تا شبکه‌ LTE 1Gbps در شهرهاي گوانگ‌دونگ، هاينان، شاندانگ و پکن ايجاد کنند؛ همزمان، آزمايش‌هايي براي ايجاد شبکه‌هاي گيگابيتي در استان‌هاي سيچوآن، هوبي، شانکسي، جيلين و جيانگسو در حال انجام هستند.
تا پيش از راه‌اندازي شبکه Gigabit LTE، دسترسي مسافران به سرويس‌هاي پهن باند پرسرعت در هنگام حرکت قطارها ممکن نبود اما با به‌روزرساني انجام گرفته استفاده از خدمات نسل چهارم مخابراتي در حين حرکت با سرعت بالا امکان‌پذير گرديده است. راه‌اندازي اين شبکه از طريق ترکيب منحصربه فرد سه استاندارد (eMBMS, HEVC و MPEG DASH) صورت گرفته است، اين امکان اپراتورها را قادر مي‌سازد تا به طور موثري خدمات چندرسانه‌اي را بر بستر LTE ارائه کنند.

بيشينه سرعت اين شبکه‌ها به 979 مگابيت در ثانيه (979Mbps) مي‌رسد؛ با چنين سرعتي، زمانِ 13 ثانيه اي، براي دانلود فيلمي با وضوح کيفي 1080P کافي خواهد بود.

منبع: نشريه الکترونيک ترند

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 15374
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي