سرویس اپراتورها ۱۳۹۶/۶/۱۳ - ۱۴ : ۵۴ شماره: 15405
کلاهبرداري جديد به اسم "سيم‌کارت دولتي"
اگر با شما تماسي براي مراجعه و دريافت سيم‌کارت‌هاي دولتي گرفته شده مبني بر اين‌که تعرفه‌ تماس از طريق آن نصف تعرفه ساير سيم‌کارت‌هاست، بدانيد که با روش جديد کلاهبرداران روبه‌رو شده‌ايد.

وايمکس نيوز- برخي مشترکان اپراتورها از تماس‌هايي مي‌گويند که به آنها توصيه مي‌کند ضمن مراجعه براي تعويض سيم‌کارت‌هاي 3G با سيم‌کارت‌هاي 4G، سيم‌کارت‌هاي دولتي دريافت کنند که تعرفه‌اش نصف تعرفه‌هاي کنوني است.

اين اتفاق در حالي است که همراه اول چند وقتي است پيامکي را با اين مضمون که "اگر تاکنون سيم کارت خود را با سيم کارت نسل 4 و 4.5 (يوسيم) تعويض نکرده‌ايد، با ارسال کد پستي 10 رقمي به سرشماره 8962 و يا مراجعه به دفاتر خدمات مشتريان يا فروشگاه‌هاي همراه اول، علاوه بر دريافت اينترنت رايگان يوسيم، از اينترنت هديه هم بهره‌مند شويد" به مشترکان خود ارسال مي‌کند.

در اين راستا ماجرا را از اپراتور همراه اول جويا شديم؛ وحيد صدوقي  - مديرعامل اپراتور اول - به ايسنا گفت: نرخ مکالمه سيم‌کارت‌هاي دائمي و اعتباري مشخص و براي سيم‌کارت‌هاي دولتي و خصوصي يکسان است. البته گاهي بسته‌هايي در قالب مکالمه همراه يا سرويس‌هاي ديگر اعلام مي‌شود که براي مشترکان تفاوتي ندارد و دولتي يا خصوصي يک قيمت است.

او همچنين درباره سرويس‌هاي خاصي که ممکن است براي برخي از شرکت‌ها ارائه شود، توضيح مي‌دهد: ما بعضا سرويس‌ها سازماني براي شرکت‌هاي خصوصي و دولتي ارائه مي‌کنيم که کارکنانشان سرويس‌هاي خاص مي‌گيرند. اما آنها هم يک گروه عام هستند و اين سرويس‌ها براي يک گروه خاص نيست.

بنابراين در صورتي که تماسي با عناويني مانند تعرفه‌هاي نصف براي سيم‌کارت‌هاي دولتي دريافت کرديد، آگاه باشيد که ممکن است کلاهبرداري به شيوه‌اي جديد باشد و سيم‌کارتي که تعرفه‌اش نصف تعرفه سيم‌کارت‌هاي ديگر باشد، وجود ندارد. 

 اپراتور اول چندي پيش نيز در اطلاعيه‌اي به مشترکين خود هشدار داد که سيم‌کارت را فقط از درگاه‌هاي معتبر فروش، خريداري کنند؛ زيرا اخيراً مشاهده شده افرادي از طريق تلفن ثابت در تماس با مشترکين اين اپراتور، خريد سيم‌کارت همراه اول را با يک شماره مشابه و قيمتي بالاتر از قيمت مصوب و با شرايط بسيار ويژه، پيشنهاد مي‌دهند که اغلب از خريداران کلاهبرداري شده و پس از فروش، فروشنده پاسخگو نيست.

بر اين اساس اعلام شده بود که مشترکان بايد آگاه باشند که اپراتور اول تنها از طريق درگاه‌هاي رسمي فروش خود، اقدام به واگذاري و فروش سيم‌کارت مي‌کند و فروشندگان مذکور رابطه‌اي با همراه اول نداشته و مشترکين نبايد به اعتبار همراه اول، به آنها اعتماد کنند.

منبع:ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 15405
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي