سرویس اپراتورها ۱۳۹۶/۶/۱۹ - ۱۵ : ۳ شماره: 15454
فقط لغو پيامک آگهي‌ تجاري امکان‌پذير است
مديرعامل اپراتور اول تلفن همراه با بيان اينکه پيامک اپراتورها در همه جاي دنيا به مشترک ارسال مي‌شود، گفت: اپراتور سرويس‌هاي ارزش افزوده دارد و اين جزو حقوق اوليه اپراتور است که اگر سرويس جديدي دارد يا مي‌خواهد خدماتي ارائه کند، از طريق پيامک به مشترک اطلاع‌رساني ‌کند.

وايمکس نيوز- وحيد صدوقي درباره پيامک‌هايي که از طرف خود اپراتورها به مشترکان ارسال مي‌شود، اظهار کرد: اپراتور با مشتري ارتباط تنگاتنگ دارد و برخي از سرويس‌هاي خود را از طريق پيامک به آنها اعلام مي‌کند. اين پيامک‌ها تبليغاتي و تجاري از بيرون اپراتور نيست که مزاحمت ايجاد کند، بلکه با سرشماره خود همراه اول ارسال شده و اپراتور اگر سرويس‌ جديدي راه‌اندازي کرده باشد، اعلام  و اطلاع‌رساني مي‌کند.

وي با بيان اينکه پيامک اپراتورها در همه جاي دنيا به مشترک ارسال مي‌شود و سازمان تنظيم مقررات ارتباطات هم اين سرويس را قطع نکرده است، افزود: اپراتور سرويس‌هاي ارزش افزوده دارد و اين جزو حقوق اوليه اپراتور است که اگر سرويس جديدي دارد يا مي‌خواهد خدماتي ارائه کند، از طريق پيامک به مشترک اطلاع‌رساني ‌کند. البته مي‌توان اين امکان را فراهم کرد که اگر مشترک مايل نيست اين پيامک‌ها را هم دريافت نکند، اما تاکنون درخواستي مطرح نبوده است.

مديرعامل همراه اول با تاکيد بر دليل قابليت لغو پيامک‌هاي تبليغاتي بيان کرد: پيامک‌هاي تبليغاتي براي مشترک آزاردهنده بود. به همين دليل رگولاتوري سامانه 800 را راه‌اندازي کرد تا مشترکان از اين طريق اعلام کنند نمي‌خواهند پيامک تبليغاتي دريافت کنند. در حال حاضر فقط امکان لغو آگهي‌هاي تجاري وجود دارد. بنابراين اگرچه مي‌توان پيشنهاد کرد امکان لغو پيامک اپراتورها هم فراهم شود اما اين پيامک‌ها تاکنون براي لغو مشخص نشده است.

صدوقي همچنين در ادامه گفت: متاسفانه برخي از پيامک‌هاي تبليغاتي با سرشماره‌هاي ديگر ارسال مي‌شود. حتي برخي مشترکان گله‌مند هستند که با شماره مشترکان براي آنها پيام تبليغاتي ارسال مي‌شود. اپراتورها ابتدا براي لغو ارسال اين پيامک‌ها و محدود کردن آنها اعلام آمادگي کردند، اما رگولاتوري اعلام کرد که اين پيامک‌ها را محدود نکنيد. بنابراين اين پيامک‌ها اکنون در دسته‌بندي پيام‌هاي قابل لغو نيست.

منبع:ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 15454
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي