سرویس فناوري‌هاي نوين ۱۳۹۶/۶/۲۴ - ۱۳ : ۴۶ شماره: 15487
راهکاري براي کارت حافظه‌ نامحدود
فناوري‌هاي جديد پردازش ابري اين قابليت را براي کاربران اينترنتي فراهم کرده‌اند که ضعف پردازشي و حافظه‌اي سيستم خود را از طريق ديگري جبران کنند.

وايمکس نيوز- ميلاد داوودآبادي  - کارشناس حوزه فناوري اطلاعات -در توضيح فناوري‌هاي رايانش ابري به جنبه پردازشي اين فناوري اشاره کرد و گفت: به طور معمول همه کاربران به طور مرتب از همه ظرفيت پردازشي کامپيوتر خود استفاده نمي‌کنند و معمولا قسمت عمده‌اي از قدرت CPU و RAM آنها بلااستفاده مي‌ماند. پردازش ابري با استفاده از اين ظرفيت‌هاي خالي و متصل کردن آنها به هم يک کامپيوتر عظيم را خلق مي‌کند و به بقيه در انجام پردازش‌هايي که نيازمند قدرت بالاتري هستند، کمک مي‌کند.

داوودآبادي با اشاره به امکانات پردازشي سيستم‌هاي رايانش ابري، اضافه کرد: تصور کنيد شخصي براي ساختن يک انيميشن تلويزيوني به استفاده از پردازش‌هاي خيلي قوي نياز دارد، در حال حاضر سايت‌هايي وجود دارند که فرد مي‌تواند با ثبت نام آنها يک تايم را براي خود رزرو کند تا از يک غول کامپيوتري براي انجام کار خود با هزينه کمتر و در مدت زماني بسيار کوتاه‌تر استفاده کند.

اين کارشناس با ايمن‌تر توصيف کردن استفاده از سيستم‌هاي پردازش ابري براي ذخيره سازي اطلاعات، بيان کرد: اگر يک شرکت و ارگان دولتي يا خصوصي تمام اطلاعات سازماني خود را در يک ساختمان اداري نگهداري کند، ممکن است با يک آتش سوزي يا هر اتفاق ديگري کل آن داده‌ها به خطر بيفتد، در حالي که اگر اين اطلاعات را در يک فضاي ابري ذخيره کند، احتمال از بين رفتن آن داده‌ها بسيار کمتر مي‌شود.

وي در همين باره ادامه داد: استفاده از سيستم‌هاي پردازش ابري به دليل متمرکز بودن مديريت و کنترل داده‌ها از امنيت بيشتري هم برخوردار است، چرا که با تعيين يک فرد به عنوان مسئول شبکه مي‌توان اطلاعات و امنيت رايانش‌هاي ابري را بررسي و کنترل کرد. همچنين اگر يک بخش از اطلاعات در رايانش ابري حذف و يا هک شود، مدير شبکه مي‌تواند آن اطلاعات را روي يک ماشين مجازي ديگر کپي کند و آن بخش هک شده را حذف کند.

داوودآبادي در پايان اما استفاده از سيستم‌هاي رايانش ابري در کشور را بسيار ضعيف توصيف کرد و گفت: بسياري از شرکت‌هاي ايراني حاضر نيستند اجازه دهند اطلاعاتشان در يک فضاي غير از فضاي کاريشان قرار بگيرد. هرچند به دليل افزايش سرعت اينترنت در کشور مي‌توان به توسعه و گسترش استفاده از پردازش ابري يا Cloud computiag در کشور در سال‌هاي آينده اميدوار بود.

منبع:ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 15487
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي