سرویس ICT داخلي ۱۳۹۶/۷/۳ - ۱۷ : ۲۰ شماره: 15543
معاون علمي و فناوري رييس جمهوري خبر داد: کاهش فساد و رانت با توسعه ICT
معاون علمي و فناوري رييس جمهوري از راه اندازي شبکه نوآوري در کشور خبر داد و افزود : با راه اندازي اين شبکه امکان تبادل اطلاعات فراهم مي شود.

وايمکس نيوز- دکتر سورنا ستاري، معاون علمي و فناوري رييس جمهوري در حاشيه بازديد از پارک علم و فناوري ارتباطات و فناوري اطلاعات، که صبح امروز انجام شد با اشاره به اينکه ما همگي در جبهه اي مقابل اقتصاد نفتي، در حال مبارزه هستيم، گفت: با وجود اقتصاد نفتي ، فرهنگ نادرستي در کشور شکل گرفته است که بايد تلاش کنيم اين تفکر اصلاح شود.
معاون علمي و فناوري رييس جمهور با تاکيد بر اينکه از پژوهش و توليد دولتي محصول مناسبي به دست نمي آيد ، خاطر نشان کرد : پژوهش ، نوآوري و خلاقيت در بخش خصوصي با انگيزه انجام مي شود و نتيجه مي دهد و بايد بخش دولتي فضا را براي فعاليت اين بخش آماده کند.
وي با اشاره به اينکه مشکل اصلي ما در کشور آموزش است؛ افزود: بايد طوري برنامه ريزي شود که ما به طور مستمر در حال آموزش و يادگيري باشيم و اگر بتوانيم اين الگو را در کشور پياده سازي کنيم، مي توانيم  به موفقيت  دست يابيم
دکتر ستاري از راه اندازي شبکه نوآوري در کشور خبر داد و افزود : با راه اندازي اين شبکه امکان تبادل اطلاعات، ايجاد مي شود.
وي همچنين با اشاره به ضرورت توسعه ICT در کشور ، گفت : توسعه اين تکنولوژي در کشور بسياري از رانت ها و فسادها را از بين مي برد.
معاون علمي و فناوري رييس جمهور با اشاره به نمونه هايي از هوشمند سازي در حوزه حمل و نقل ، تاکيد کرد : در برابر توسعه ICT مخالفت هايي وجود دارد اما توسعه اين تکنولوژي فوايد بسياري براي کشور دارد و بايد به طور جدي پيگيري شود.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 15543
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي