سرویس تلفن همراه ۱۳۹۶/۷/۱۸ - ۱۶ : ۵۴ شماره: 15636
سامانه واردات گوشي تلفن همراه راه اندازي مي‌شود
وزير صنعت، معدن و تجارت از پياده سازي سامانه واردات گوشي تلفن همراه با هدف جلوگيري از قاچاق گوشي به کشور خبر داد.

وايمکس نيوز- محمد شريعتمداري در جلسه اجراي طرح رجيستري موبايل که با حضور وزراي ارتباطات، صنعت و روساي سازمان هاي حمايت از مصرف کننده و گمرک برگزار شد، در جمع خبرنگاران هدف از اجراي اين طرح را اجراي پروژه اقتصاد مقاومتي عنوان کرد و گفت: تا علاوه بر جلوگيري از ورود کالاهاي قاچاق به کشور شاهد اجراي توليد گوشي موبايل و ايجاد اشتغال در يک پروسه زماني مناسب باشيم.

وي با اشاره به اينکه وزارت ارتباطات در اجراي اين طرح به عنوان محوريت، مسئوليت مذاکرات تجاري با واردکنندگان عمده گوشي و تجهيزات را بر عهده گرفته است، خاطرنشان کرد: در اجراي طرح رجيستري وزارت صنعت نيز قرار است نياز مصرف کنندگان در اين عرصه را فراهم کنند.

وي با بيان اينکه همکاري کامل تمام نهادهاي مرتبط در اين پروژه اجراي موفق اين طرح را به همراه خواهد داشت گفت:  ايجاد انضباط در توليد داخلي و واردات کالاي تلفن همراه، افزايش استاندارد در ارائه خدمات، ايجاد اشتغال و در نهايت رضايت مردم از جمله اهداف اجراي طرح رجيستري گوشي موبايل است.

وزير صنعت خاطرنشان کرد: در کارگروه کميته فرماندهي اجراي طرح رجيستري مقرر شد با همکاري سازمان هاي مذکور سامانه واردات گوشي تلفن همراه پياده سازي و اجرايي شود.

شريعتمداري تاکيد کرد: اجراي اين سامانه با اولويت استفاده از تلفن همراه توليد داخل و نيز جلوگيري از ورود گوشي هاي قاچاق و ثبت گوشي هاي وارداتي در سامانه گمرک و شبکه مخابراتي کشور در دستور کار قرار گرفته است.

منبع:مهر

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 15636
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي