سرویس فضاي مجازي ۱۳۹۶/۷/۱۸ - ۱۷ : ۶ شماره: 15639
پول الکترونيکي بلاروس رقيب جديد بيتکوين
برنامه نويسان بلاروس، پول الکترونيکي جديدي را با نام «تالر» طراحي و عرضه کرده اند.

وايمکس نيوز- اين پول الکترونيکي همانند بيتکوين براساس فن‌آوري و الگوريتم معاملات يکپارچه نوشته شده است که داراي تمامي شاخصه هاي امنيتي لازم در فضاهاي امن اينترنتي است.

ايده اصلي سازندگان تالر، خروج تسلط دولتي بر معاملات اقتصادي در بلاروس است و با توجه به کاهش پيوسته اعتبار پول اين کشور اروپايي در مقابل ارزهاي جهاني، برنامه نويسان بلاروسي اميدوارند تا اقدام آنان باعث تثبيت نظام مالي، کاهش نرخ تورم، کاهش نرخ وام و هزينه‌هاي انتقال پول در فضاهاي مجازي براي کاربران اينترنتي شود.

اين پول الکترونيکي در حال حاضر وارد سيستم معاملات جهاني شده و تا کنون نرم افزارهاي آن براي سيستم عامل هاي ويندوز و ليونيکس عرضه شده است.

قيمت پايه اين پول جديد الکترونيکي به ازاي هر يک تالر برابر با ده روبل بلاروس ( 1TLR=10BYN) در نظر گرفته شده که معادل پنج دلار است.

استفاده از اين پول الکترونيکي براي تمامي علاقه مندان در سراسر جهان امکانپذير است و تمامي نرم افزارهاي آن نيز به رايگان در اختيار کاربران قرار مي گيرد.

همچنين تالر تمامي ويژگي هاي رمزنگاري امنيتي را همانند بيتکوين و ديگر پول هاي الکترونيکي داراست.

نام اين پول الکترونيکي جديد برگرفته از تالر (Thaler) سکه نقره اي بود که در براي حدود چهارصد سال (قرن پانزدهم) مورد استفاده قرار مي گرفت.

منبع:ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 15639
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي