سرویس دولت الکترونيک ۱۳۹۶/۷/۲۸ - ۱۵ : ۵۶ شماره: 15696
کارت هاي بانکي در کارت هوشمند تجميع نمي‌شوند
وزير ارتباطات و فنآوري اطلاعات درباره طرح تجميع کارت هاي شخصي، گفت: اين طرح شامل کارت هايي نظير سلامت، گواهينامه، پايان خدمت براي اجراي طرح دولت الکترونيک است و ارتباطي به کارت هاي بانکي ندارد.

وايمکس نيوز- محمد جواد آذري جهرمي درباره طرح تجميع کارت ها که پيش از اين نيز از سوي وي مطرح شده و با برداشت هاي متفاوت همراه بوده، توضيح داد و اظهار داشت: به طور حتم تجميع همه کارت هاي شهروندان اعم از کارت بانکي و کارت هاي دولتي موضوع مورد نظر نيست.

وي افزود: ما براي اجراي دولت الکترونيک در نظر داريم تا کارت هايي مثل کارت سلامت، گواهي نامه، کارت پايان خدمت و... که در راستاي خدمات دولت الکترونيک است را به جاي چندين کارت در يک کارت ملي هوشمند تجميع کنيم.

وزير ارتباطات و فن آوري اطلاعات دولت دوازدهم گفت: تجميع بيش از 30 ميليون کارت بانکي و چندين ميليون کارت دولتي در يک کارت امکان پذير نيست و از ابتداي پيشنهاد ما هم چنين موضوعي مد نظر نبود و برخي برداشت ها درباره اين طرح نادرست بود.

بر اساس اين گزارش تجميع همه کارت ها در يک کارت هوشمند موضوعي است که اخيرا مطرح شده و اظهار نظرها و برداشت ها درباره اين طرح متفاوت بوده است.

برخي با تجميع همه کارت هاي شخصي و بانکي در يک کارت هوشمند موافق هستند اما معتقدند زير ساخت آن وجود ندارد برخي ديگر معتقدند اجراي اين طرح محال است و تحقق اين امر در صورتي امکان پذير است که کارت هاي بانکي در يک کارت و ساير کارت هاي شخصي در کارتي هوشمند تجميع شود که بازهم اين طرح نيازمند ايجاد زير ساخت هاي لازم و متولي واحدي است.

منبع:تسنيم

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 15696
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي