سرویس دولت الکترونيک ۱۳۹۶/۸/۹ - ۱۰ : ۵۴ شماره: 15779
با حضور مهندس آذری جهرمی : سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور در خوزستان راه‌اندازی شد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر به اهواز پروژه سیماک (سیستم یکپارچه مدیریت املاک کشور) را در اداره کل پست خوزستان افتتاح کرد.

وایمکس نیوز- محمد جواد آذری جهرمی امروز، هشتم آبان ماه در سفر به اهواز در مراسم افتتاح پروژه سیماک (سیستم یکپارچه مدیریت املاک کشور) استان خوزستان ، گفت : علاوه بر هویت اشخاص، هویت مکان یکی از الزامات قانونی برای رسیدن به اهداف دولت الکترونیک است و بدون هویت مکان نمی توان دولت الکترونیک به معاملات الکترونیک دست پیدا کند.
وی افزود: دولت الکترونیک یک هدف نیست بلکه یک وسیله برای دستیابی به اهداف است؛ اهدافی که بخشی از آن توسعه کسب و کارهاست.
آذری جهرمی تصریح کرد: امروز نقشه و خدمات مکان محور، در عرصه کسب و کارهای نوپا یکی از سرویس های بسیار با اهمیت به منظور کسب درآمد است که باید به آن توجه ویژه شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: پروژه سیماک علاوه بر تاثیراتی که در حوزه کسب و کارهای نوپا دارد، یکی از زیرساخت های مهم نیز در این حوزه به شمار می آید.
وی عنوان کرد: این پروژه نقش بسزایی در مبارزه با فساد دارد زیرا امروزه با فساد به خصوص پدیده زمین خواری مواجه هستیم و این طرح می تواند برای مقابله با این پدیده نقش موثری داشته باشد.
وی گفت: اگر بخواهیم یکی از آفت های کشور ایران که فساد در آن بستر رخ می دهد را از بین ببریم یکی از راه های آن ثبت و ضبط اطلاعات است که از اهداف دولت الکترونیک است .
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد: وزارت ارتباطات چندین مسوولیت به عهده دارد که یکی از این مسوولیت ها بر عهده سازمان فناوری اطلاعات است که زیرساخت های دولت الکترونیک را فراهم کند و همچنین سازمان امور استخدامی برای اصلاح فرآیندها در قالب دولت الکترونیک وظایفی به عهده دارد که باید آن ها را اجرایی کنند.
آذری جهرمی بیان کرد: یکی از مسوولیت های مهمی که قانون بر عهده وزارت ارتباطات گذاشته، بحث "جی نف" است و وزارت ارتباطات وظیفه دارد این مساله را که به عنوان یکی از زیرساخت های اصلی دولت الکترونیک به حساب می آید و به عهده پست گذاشته شده است را اجرایی کند.
وی گفت: اگر بدانیم که این پروژه ای که در حال کار کردن بر روی آن هستیم به چه میزان بر روی مبارزه با فساد و بهبود فضای اقتصادی و کسب و کار موثر است، کارها روان تر و با علاقه بیشتری در این زمینه اجرایی می شوند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: طرح "جی نف" به دلیل ماهیت بین دستگاهی که دارد، دچار کندی های می شود و در این زمینه نیاز است تا هماهنگی های بیشتری صورت بگیرد البته خوشبختانه با نگاهی که در استان خوزستان میان بخش های مختلف وجود داشته، شاهد وضعیت بهتر این طرح در خوزستان نسبت به سایر استان ها هستیم.
آذری جهرمی ادامه داد: افتتاح پروژه سیماک به نوعی نمادین است زیرا فرآیندی بوده که از قبل آغاز شده است و امروز در واقع به سطحی از قابلیت این سیستم رسیده ایم و توانایی سرویس دهی و ارایه خدمات در این زمینه را داریم.
وی ادامه داد: بر اساس اعلام مدیریت پست، سیستم سیماک در استان خوزستان به حدی از ورود اطلاعات و هماهنگی رسیده است که قابلیت بهره برداری دارد و امروز به نوعی آن را افتتاح می کنیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: امیدواریم اثرات افتتاح این پروژه در سرویس های زیرساختی استان خوزستان به خوبی دیده شود.
آذری جهرمی گفت: امروز در ایران مرسولات پستی به خصوص پست های میان مردم کاهش پیدا کرده و بیشتر پست های میان سازمان ها فعال شده است؛ البته این مساله یک روند جهانی است که شاهد آن هستیم.
وی با بیان اینکه یکی از مشکلات که در پست وجود دارد، بحث رفاه پرسنل این شرکت است، عنوان کرد: پروژه سیماک یک بستر جدید برای مدل درآمدزایی شرکت پست است و با بهبود درآمدهای پست، معیشت پرسنل و تامین هزینه ها بهبود می یابد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم این مساله را در پست به صورت ریشه ای حل کنیم باید به توانمندسازی پست کمک کنیم البته شرکت پست در گذشته ضرر ده بود اما امروزه با تلاش های انجام گرفته از ضرردهی بیرون آمده است.
گفتنی است در طرح سیماک شفاف سازی در امر دارایی ها، ارتقای سلامت اداری، کاهش چشمگیر هزینه و کاهش حداقل 120میلیون سفر در طول سال در کشور از جمله اهداف این طرح است.
این پروژه علاوه بر امکان ایجاد پایگاه متمرکز املاک و اماکن، قادر است تراکنش ها و فرآیندهای کاری/اداری مربوط به امور املاک و اماکن را در میان دستگاههای اجرایی مربوطه الکترونیکی کند.
ایجاد شناسنامه واحد برای ملک و یکپارچگی معماری داده،   انجام فرآیندهای کاری، کنترل زیرساخت های جغرافیایی و صلاحیت کاربران، پنجره واحد برای استعلام های اماکن و املاک، الکترونیکی شدن محاسبات تعرفه ها و... از کارکردهای مهم سامانه سیماک است.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 15779
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي