سرویس ICT داخلي ۱۳۹۶/۸/۱۰ - ۱۴ : ۱۳ شماره: 15788
رییس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات خبر داد: طراحی و ایجاد سازه امن برای اجرای اپلیکیشن های حوزه پدافند غیر عامل
رییس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، از طراحی و ایجاد سازه امن برای اجرای اپلیکیشن های این حوزه خبر داد و گفت : این سازه با همکاری سازمان پدافند غیر عامل در آینده نزدیک به نتیجه می رسد.

وایمکس نیوز- دکتر صادق بیک پور مشاور وزیر و رییس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در همایش نکوداشت پدافند غیرعامل در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به اینکه در یک دهه گذشته در حوزه تولید مفاهیم و ادبیات در فضای مجازی قدم های بزرگی برداشته شده است، گفت : اما عمده این مفاهیم تولید دیگران است و ضرورت دارد روابط بین این مفاهیم، برای تولید مفاهیم جدید و بومی بررسی شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیشتر مناقشات در چگونگی عمل در فضای سایبری است ، افزود : تلاش های بسیاری در این حوزه انجام گرفته اما به دلیل سرعت فوق العاده ، نیازهای روزافزون و زایش های فوق تصور در این حوزه ، رضایت مردم و مسوولان کشور جلب نشده است .

بیک پور راه حل فاصله ایجاد شده بین نظر و عمل در این حوزه را تلفیق کار با دانشگاه دانست و تاکید کرد: برای موفقیت در این زمینه نیاز به همبستگی، انسجام و اتحاد راهبردی در کشور، داریم .

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ارایه گزارشی از اقدامات وزارت ارتباطات در حوزه پدافند غیر عامل پرداخت و گفت: در بخش طراحی و تولید تجهیزات بومی در کشور، سوئیچ پرظرفیتی طراحی و تولید شده است و در حال حاضر ، در حال بهره برداری از این سوئیچ در کشور هستیم.

رییس کمیته پدافند غیر عامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، طراحی و بهره برداری از لایه دوم شبکه را یکی از اقدامات این حوزه اعلام کرد و افزود : همچنین شبکه اختصاصی نیز برای مدیریت بحران طراحی شده است.

وی برگزاری دوره های تخصصی پدافند غیرعامل با همکاری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات را از دیگر برنامه های این حوزه بیان کرد و اظهار داشت : البته نیاز داریم آموزش های مربوط به پدافند غیر عامل به صورت عمومی و همگانی ارایه شود.

بیک پور از طراحی و ایجاد سازه امن برای اجرای اپلیکیشن های این حوزه  خبر داد و گفت : این سازه با همکاری سازمان پدافند غیر عامل در آینده نزدیک به نتیجه می رسد.

وی ایجاد سامانه نظارت ابری با همکاری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات را یکی دیگر از فعالیت های این حوزه عنوان کرد کرد و اظهار کرد: مقدمات راه اندازی سامانه کلان داده اطلاعات تهدیدات بدافزاری در دستور کار است، مطالعات آن از سال گذشته آغاز و اقدامات اولیه در این زمینه انجام شده است .

رییس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، تهیه شاخص های پایداری در حوزه ارتباطات ، سامانه ارزیابی سایبری عملکرد تجهیزات ، مطالعه و بررسی مراکز ثقل به منظور طبقه بندی این مراکز، طرح پراکندگی و توضیح منطقی تجهیزات ، پایش میزان پایداری در حوزه تغذیه نیرو بر اساس سطوح تعیین شده و تعیین مراکز معین و جانشین را از دیگر اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه پدافند  غیرعامل عنوان کرد .

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 15788
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي