سرویس شهر هوشمند ۱۳۹۶/۸/۱۴ - ۱۴ : ۴۸ شماره: 15817
استونی کارت‌های ملی هوشمند این کشور را غیرفعال کرد
کارت های ملی هوشمند مورد استفاده در کشور استونی به علت وجود نقص امنیتی غیرفعال شده و دولت این کشور مجبور شده فعلا کاربرد آنها را متوقف کند.

وایمکس نیوز- مردم استونی از این کارت ها برای انجام امور گوناگونی اعم از احراز هویت، بانکداری آنلاین، رای دادن و غیره استفاده می کنند و لذا غیرفعال شدن این کارت ها می تواند انجام امور مختلفی را در این کشور دشوار یا حتی ناممکن کند.

حفره امنیتی یادشده مربوط به تراشه ای در داخل این کارت های ملی است که سرقت اطلاعات شخصی کاربران را ممکن می کند. بیش از 760 هزار کارت ملی هوشمند که در استونی برای کاربران و شهروندان صادر شده دارای این مشکل است که حدود نیمی از کل کارت های ملی در کشور مذکور را شامل می شود.

با توجه به اینکه احتمال وجود این خطر برای دیگر شهروندان نیز وجود دارد، دولت استونی کارت های ملی اکثر مردم را بلوکه کرده و لذا آنان چاره ای جز مراجعه به دفاتر مشخص شده و برطرف کردن این مشکل را ندارند.

بر اساس اعلام دولت کارت های ملی صادر شده از اکتبر سال 2014 تا اکتبر سال 2017 دچار مشکل یادشده بوده و باید به روز شوند و فعلا از آنها تنها می توان برای استفاده از خدمات پزشکی اضطراری استفاده کرد.

منبع:فارس

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 15817
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي