سرویس شهر هوشمند ۱۳۹۶/۸/۲۱ - ۱۸ : ۱۱ شماره: 15885
برای ارائه زندگی نوین شهری؛ نخستین نمایشگاه شهر آینده ایران برگزار می شود
نخستین نمایشگاه بین المللی شهر آینده ایران توسط سازمان نظام صنفی رایانه ای برگزار می شود.

وایمکس نیوز- این نمایشگاه با هدف ارائه دستاوردها و توانمندی های داخلی و خارجی در زمینه زندگی نوین شهری، قرار است 24 الی 27 بهمن ماه جاری در مجتمع نمایشگاهی شهر آفتاب تهران برگزار شود.

اصغر رضانژاد دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران درباره ضرورت شکل گیری اولین نمایشگاه شهر آینده ایران گفت: براساس سالنامه آماری 1395 کشور ایران با داشتن 1245شهر و 8 کلان شهر و اقتصادی متمرکز بر مراکز شهری یکی از کشور های در حال توسعه در این بخش است. روند شهر نشینی در ایران به گونه ای است که انتظار می رود تا سال 1430 به حدود 85 درصد برسد.

وی با بیان اینکه رشد جمعیت شهرنشین در کشورمان به موازات نبود زیرساخت ها و امکانات لازم باعث شده مشکلات و معضلات شهری همچنان موجب کاهش رضایتمندی شهروندان شود، افزود: نمایشگاه بین المللی شهر آینده ایران فرصتی برای ترسیم چشم انداز شهرهای نوین در کشورمان است.

رضانژاد، موضوعاتی همچون معرفی توان داخلی به عنوان قطب اصلی تحول و نوآوری در منطقه و ارائه دستاوردهای ملی در کلیه زمینه های زندگی شهری و رفع خلاء ها، شناسایی قابلیت های بخش فناوری و تولید داخل به منظور رسیدن به الگوی زندگی شهری آینده را از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد.

دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران گفت: نخستین دوره نمایشگاه بین المللی شهر آینده ایران در مساحتی حدود 8000 متر مربع و در گروه های اصلی فناوری اطلاعات و ارتباطات، حمل و نقل نوین و کنترل ترافیک هوشمند، تجارت الکترونیکی و تکنولوژی های نوین ساختمان برگزار می شود.

مخاطبان این نمایشگاه، فعالان فناوری اطلاعات، شهرداران و مقامات شهری کشورهای منطقه، رایزنان بازگانی و تجاری کشورهای مختلف در ایران، نمایندگان شوراهای اسلامی کلان شهرها، مقامات ارشد دولتی و اجرایی استانها، دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی و شرکت های مشاور و پیمانکار هستند.

منبع:مهر

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 15885
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي