سرویس ICT داخلي ۱۳۹۶/۸/۲۴ - ۲۱ : ۲۰ شماره: 15906
رويکردکميسيون تنظيم مقررات ارتباطات درباره تعرفه‌گذاري خدمات دسترسي ثابت
رويکردهاي مصوبه کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات درباره تعرفه‌گذاري خدمات دسترسي ثابت توسط معاون بررسيهاي فني و صدور پروانه رگولاتوري تشريج شد.

وايمکس نيوز- معاون بررسيهاي فني و صدور پروانه رگولاتوري آزادسازي هرچه بيشتر و اعطاي حق انتخاب حداکثري به مردم و اپراتورها، عبور از حالت حجمي به حالت غيرحجمي، استفاده منصفانه (Fair Usage Policy)، کاهش هزينه‌هاي انتقال داخلي و اينترنت اپراتورها و تفکيک بازار موبايل و ثابت از يکديگر را از رويکردهاي اصلي مصوبه 266 کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات درباره تعرفه ارايه خدمات دسترسي پرسرعت ثابت عنوان کرد.

مهندس صادق عباسي شاهکوه  گفت: با توجه به رقابتي‌بودن هر يک از بازارهاي خرده‌فروشي سه‌گانه صوت ثابت، داده ثابت و همراه (شامل صوت و داده)، از اين پس جداول تعرفه خدمات، مبتني بر چند اصل کلي از سوي ارايه‌کنندگان خدمات تنظيم مي‌شود.
وي با اشاره به اينکه سياست استفاده منصفانه (Fair Usage Policy) براساس شرايط رقابتي از سوي ارايه‌کنندگان خدمات يکي از اين اصول است، افزود: ارايه‌کنندگان خدمات دسترسي به اينترنت پرسرعت ثابت از طريق فناوري‌هاي سيمي (شامل سيم مسي يا فيبر) بايد جداول تعرفه‌اي خود را مبتني بر سرعت و به صورت غيرحجمي (Connection based) تنظيم کنند و ارايه‌کنندگان خدمات دسترسي به اينترنت پرسرعت مبتني بر فناوري‌هاي بي‌سيم (شامل همراه و ثابت) مي‌توانند جداول تعرفه‌اي خود را مبتني بر بر حجم، تنظيم کنند.
صادق عباسي شاهکوه با تاکيد بر اينکه دارندگان پروانه موظف هستند در اعمال سياست استفاده منصفانه جزييات دقيق را به مشترکين اعلام کنند، گفت: دارندگان پروانه ملزم هستند جزئيات اعمال سياست استفاده منصفانه خود را به سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي اعلام کنند همچنين اپراتورهاي مسلط در سه حوزه صوت ثابت، داده ثابت و همراه (شامل صوت و داده) پس از تنظيم طرحهاي تعرفه‌اي مورد نظر خود شامل طرحهاي عادي و تشويقي با توجه به کف و سقف تعرفه‌هاي تصويب شده، موظف هستند تاييديه رگولاتوري را دريافت کنند.
وي درباره تعرفه ارايه خدمات ارزش افزوده (VAS) گفت: ارايه‌کنندگان خدمات ارزش افزوده به دريافت تاييديه تعرفه از سوي رگولاتوري نياز ندارند اما در ارايه هرگونه خدمت ارزش افزوده مي‌بايست از کاربران نهايي خدمت، تاييديه دريافت کرده و ارايه خدمت را مبتني بر توافقات خود با صاحبان محتوا، کاربرد و سرويس انجام دهند و در حوزه خدمات ارزش افزوده نيز ارايه هيچگونه خدمت پايه‌اي از سوي ارايه‌کنندگان خدمات نبايد منوط به باندل شدن با خدمات ارزش افزوده باشد.
معاون بررسيهاي فني و صدور پروانه رگولاتوري تصريح کرد: براساس مصوبه کميسيون ارايه‌کنندگان خدمات ملزم هستند در تمامي طرحهاي تنظيم شده خود حجم ترافيک بين‌الملل از داخل را به نحوي تفکيک و ارايه کنند که آستانه استفاده منصفانه ترافيک داخل حداقل دو برابر آستانه استفاده منصفانه ترافيک بين‌الملل باشد.
وي درباره وضعيت مشترکاني که استفاده آنها بيش از استفاده منصفانه ماهانه باشد، گفت: درصورت عبور مشترک از آستانه استفاده منصفانه ماهانه، دارنده پروانه مي‌تواند سرعت کاربر را تا حداقل سرعت kbps128 کاهش دهد و يا براساس اطلاع‌رساني قبلي و دريافت تاييديه از کاربر، نسبت به فروش حجم اضافه ترافيک بين‌الملل و داخلي به مشترک اقدام کند.
در اينجا جداول مربوط به تعرفه ارائه خدمات دسترسي ثابت را مي‌توانيد ببينيد.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 15906
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي