سرویس فضاي مجازي ۱۳۹۶/۸/۲۷ - ۱۰ : ۵۰ شماره: 15922
بدافزارهاي مخرب در کمين معتادان
برخي کاربران در فضاي مجازي عادت دارند هرگونه فيلم، کليپ صوتي و تصويري‌، آهنگ و نرم‌افزار را دانلود کنند. اما بايد توجه داشت پشت هر کدام از اين فايل‌ها، احتمال وجود ويروس و بدافزارهاي مخرب و جاسوسي وجود دارد که مي‌تواند براي آنها دردسرساز شود.

وايمکس نيوز- در کنار شگرد ايميل‌هاي مخرب و جاسوسي که گاهي توسط مجرمان سايبري براي کاربران ارسال مي‌شود، بدافزارهاي مخرب و جاسوسي نيز وجود دارند که در نرم‌افزارهاي مختلف کاربردي و غير کاربردي‌ و فايل‌هايي مانند فيلم و کليپ هستند و کاربران با دانلود آنها گرفتار اين بدافزارها مي‌شوند.

متاسفانه بسياري از کاربران در به‌روز کردن سيستم‌هاي امنيتي و آنتي‌ويروس سيستم خود غفلت مي‌کنند، در صورتي که همان‌طور که وب‌سايت پليس فتا تشريح کرده است، به‌روز کردن سيستم  عامل و آنتي‌ويروس يک ضرورت است که کاربران همواره بايد به آن توجه کرده و حتما از آنتي‌ويروس‌هاي اورجينال و قوي استفاده کنند.
کاربران بايد حتما براي دانلود از سايت‌هاي معتبر اقدام و فقط نرم‌افرارها و ضروريات خود را دانلود کنند. همچنين لازم است کاربران حتما هر فايلي را که دانلود مي‌کنند، ويروس‌کشي کرده تا از گزند نرم‌افزارهاي مخرب و جاسوسي در امان بمانند.
از طرفي معمولا نگهداري اطلاعات شخصي و مهم نظير عکس و فيلم‌هاي شخصي در حافظه سيستم‌هاي رايانه‌اي اشتباه است. زيرا يکي از مهم‌ترين اهداف بدافزارهاي جاسوسي انتقال اين اطلاعات از کامپيوتر فرد منتشرکننده بدافزار است که با در اختيار داشتن اين اطلاعات مي‌تواند باعث هتک حيثيت کاربر شده و يا از وي باج‌خواهي کند. بنابراين توصيه مي‌شود کاربران براي نگهداري اين اطلاعات از حافظه‌هاي جانبي مثل هارداکسترنال، فلش مموري و سي‌دي استفاده کنند.

منبع:ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 15922
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي