سرویس دولت الکترونيک ۱۳۹۶/۸/۲۷ - ۱۰ : ۵۶ شماره: 15923
وزير ارتباطات مطرح کرد پيشنهاد استفاده از دولت الکترونيک براي توزيع عادلانه کمک به زلزله‌زدگان
در جريان ارسال کمکهاي مردمي به صورت انفرادي به نقاط زلزله‌زده، وزير ارتباطات نيز همسو با مسئولان حوزه بحران کشور به ضرورت توزيع عادلانه اين کمکها با استفاده از ظرفيت دولت الکترونيکي تأکيد کرده است.

وايمکس نيوز- در جريان وقوع حادثه تلخ زلزله غرب کشور که سيل عظيم کمکهاي مردمي را از اقصي نقاط کشور به سوي مردم مصيبت ديده اين مناطق روانه کرده تا اندازه‌اي موجب توزيع عادلانه کمکها به مردم اين مناطق شده است و مسئولان اجرايي نيز بارها از طريق رسانه اعلام مي‌کنند که کمکهاي مردمي به نهادهاي متولي رسيدگي به شرايط بحران نظير هلال احمر واگذار شود.

با اين حال همچنان بسياري از مردم که نگران وضعيت زلزله‌زدگان هستند و براي ابراز همدردي، به صورت انفرادي روانه اين مناطق مي‌شوند و کمکهايشان را به دست آسيب‌ديدگان مي‌رسانند.

در همين باره و همسو با هشدارهاي مسئولان شرايط بحران، محمدجواد آذري جهرمي؛ وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات هم اعلام کرده است «با استفاده از ظرفيتهاي ايجاد شده در دولت الکترونيکي مي‌توان به‌طور دقيق امدادرساني به آسيب‌ديدگان حوادثي مانند زلزله‌ را سامان داد و کمکهاي ارسالي را تا حدود زيادي عادلانه توزيع کرد.»

بيشتر بخوانيد : اپراتورهاي تلفن همراه در کرمانشاه مختل هستند

وي همچنين عنوان کرد: اين پيشنهاد را دو روز گذشته به دبير ستاد بحران کشور ارسال کرده‌ايم.

با وجود اينکه فرآيند اين ساماندهي به صورت جزيي اعلام نشده اما بايد ديد که در پيشنهاد وزير ارتباطات به دبير ستاد بحران چه مواردي لحاظ شده است.

منبع:تسنيم

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 15923
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي