سرویس اينترنت ۱۳۹۶/۸/۳۰ - ۲۳ : ۳۶ شماره: 15953
ايران ارزان ترين اينترنت دنيا را دارد
نتايج يک بررسي که در 196 کشور جهان انجام شده نشان مي دهد ارزان قيمت ترين و مقرون به صرفه ترين خدمات اينترنت دنيا در ايران ارائه مي شود.

وايمکس نيوز- گران ترين خدمات اينترنت در جهان در کشورهاي مرکز و غرب آفريقا و به طور مشخص در کشور بورکينافاسو ارائه مي شود. متوسط هزينه دسترسي به اينترنت در اين کشور به 965 دلار در ماه مي رسد. همين مساله موجب شده تنها ثروتمندترين ساکنان اين کشور بتوانند به اينترنت دسترسي پيدا کنند.

بررسي يادشده که به طور مشترک توسط BDRC Continental و سايت Cable در اوايل سال 2017 صورت گرفته حاکيست مردم در کشورهايي مانند آنگولا، گابن، مالي، ناميبيا، نيجر، سومالي، تانزانيا و زيمباوه ماهانه بيش از 100 دلار هزينه دسترسي به اينترنت پرداخت مي کنند. هزينه دسترسي به اينترنت در کشورهاي جزيره اي منطقه اقيانوسيه هم بسيار بالاست.

کمترين هزينه دسترسي به اينترنت در دنيا را ايرانيان پرداخت مي کنند که ماهانه حدود 5 دلار به طور متوسط براي اين کار هزينه مي کنند. همچنين شهروندان کشورهاي آسياي ميانه و روسيه نيز مبلغ پاييني براي اين کار مي پردازند. اين رقم در روسيه و اوکراين زير 10 دلار در ماه و در بلاروس، گرجستان، قزاقستان، ليتواني، مولداوي و تاجيکستان کمتر از 20 دلار در ماه است.

از جمله ديگر کشورهايي که هزينه دسترسي به اينترنت در آنها پايين است مي توان به سوريه و مصر با 12 دلار و نپال با 19 دلار اشاره کرد.

ارزان ترين اينترنت در قاره اروپا مربوط به ليتواني، لهستان و روماني است و در ميان همسايگان عرب ايران، عربستان، بحرين، عمان و قطر با هزينه هاي 84، 104، 147، 149 دلار در ماه شرايط خيلي خوبي ندارند. امارات نيز در اين فهرست با متوسط هزينه 155 دلار در ماه شرايط خيلي خوبي ندارد. متوسط هزينه دسترسي ماهانه به اينترنت در آمريکا و کانادا به ترتيب 66 و 54 دلار است.

منبع:فارس

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 15953
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي