سرویس ICT داخلي ۱۳۹۶/۹/۱ - ۱۲ : ۳۸ شماره: 15958
فعاليت هاي حوزه IT شش برابر شود
رييس سازمان نظام صنفي رايانه‌اي کشور با اشاره به سرمايه گذاري 3.5 تريليون دلاري دنيا در حوزه آي تي گفت: در دنيا نسبت IT به CT در حدود 60 به 40 است در حالي که اين رقم در ايران به صورت 80 درصد CT و 20 درصد IT است.

وايمکس نيوز- ناصرعلي سعادت در آيين افتتاحيه بيست و سومين نمايشگاه کامپيوتر و اتوماسيون اداري اصفهان، اظهار کرد: استان اصفهان از استان هاي پيشروي حوزه آي تي در کشور است و در حد نمايشگاه الکامپ تهران به حساب مي آيد و همانند آن 23 سال است که برگزار مي شود.

وي با اشاره به کمبود فضاي نمايشگاه اصفهان، افزود: نبود فضاي کافي لطمات زيادي را به رشد صنعت مي زند. در سال هاي گذشته قسمت پژوهش در کنار اين نمايشگاه برگزار مي شد و حمايت از شرکت هاي نوپا انجام مي گرفت.

رييس سازمان نظام صنفي رايانه‌اي کشور تاکيد کرد: با توجه به کمبود فضا نتوانستيم در اين نمايشگاه در خدمت بسياري از شرکت ها و استارت ها باشيم، به طوري که در اين نمايشگاه تنها 15 شرکت نوپا و استارتاپي حضور داشتند. البته در نمايشگاه سال گذشته 80 استارتاپ حضور داشتند که طي دو سال به 450 استارتاپ رسيده اند.

سعادت ادامه داد: نمايشگاه کامپيوتر تنها نمايشگاهي در کشور است که بخش هاي دولتي به صورت جدي در آن حضور دارند. با احترام به صنايع ديگر، اين نمايشگاه با تمام صنايع متفاوت است و به همين دليل از شوراي اسلامي شهر اصفهان خواهش کرديم که فضاي بيشتري را براي نمايشگاه در نظر بگيرند و در اين باره اقداماتي را انجام دهند.

وي افزود: وقتي در تهران مي توانيم هزار بخش و سازمان دولتي و خصوصي را در نمايشگاه جا دهيم، بنابراين در اصفهان هم مي شود. البته هم در تهران و هم در اصفهان تعداد شرکت هايي که حضور پيدا کرده اند به اندازه ظرفيت نمايشگاه بوده است، در حالي که بسياري از شرکت ها نتوانستند در اين نمايشگاه ها غرفه داشته باشند.

سعادت به مشارکت هر چه بيشتر بخش خصوصي در حوزه IT اشاره و خاطرنشان کرد: پس از 12 سال، وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات اين فرصت را فراهم کرد که رييس انجمن نظام صنفي رايانه اي نيز در کارگروه تنظيم مقررات معرفي شود که با تصويب هيئت دولت نيز مواجه شود. اميدوارم بيشتر از گذشته شاهد مقررات زدايي و حضور بيشتر و روزافزون تر ÌT در سطح دولت باشيم.

وي با اشاره به سرمايه گذاري 3.5 تريليون دلاري دنيا در حوزه آي تي اظهار کرد: در دنيا نسبت IT  به CT در حدود  60 به 40 است در حالي که اين رقم در ايران به صورت 80 درصد CT و 20 درصد IT  است.

سعادت با بيان اينکه CT به تنهايي نمي تواند پيشرفت کند و باعث موفقيت شود، ادامه داد: هر کاري که براي CT مي کنيم بايد شش برابر آن را براي IT انجام دهيم تا اين دو به هم برسند و به صورت برابر ادامه راه دهند.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 15958
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي