سرویس تلفن همراه ۱۳۹۶/۹/۳ - ۱۲ : ۳۷ شماره: 15964
ورود مسافري يک دستگاه آيفون 10 به کشور، مانعي ندارد
در طول چند روز گذشته مدام اخبار ضد و نقيضي در رابطه با واردات مسافري آيفون 10 اپل منتشر شد که سؤالات بسياري براي کاربران ايجاد کرد.

وايمکس نيوز- بر اساس خبري که ديروز در رابطه با ممنوعيت ورود مسافري آيفون 10 منتشر شده بود، زوميت پيگيري‌هايي در اين رابطه از نمايندگان مجاز آيفون به ايران انجام داد. بر اساس گزارش واردکنندگان قانوني محصولات اپل، ورود آيفون 10 به شکل مسافري در صورتي که تعداد محدود و فقط يک دستگاه باشد مانعي ندارد و کاربر که به شکل مسافري اقدام به خريد اين گوشي از کشورهاي ديگر کرده است، به محض ورود بايد به سامانه‌ي گمرک مراجعه و با پرداخت عوارض گمرکي و دو برابر سود بازرگاني، گوشي خود را رجيستر  کند تا بر اساس قانون پس از يک ماه گوشي از کار نيفتد و همچنان در شبکه اپراتوري کشور فعال باشد.

بر اساس گزارش گمرک کشور، هر مسافر اجازه دارد فقط يک دستگاه گوشي وارد کند و بدون دريافت مجوز ثبت سفارش مي‌تواند با پرداخت عوارض گمرکي و دو برابر سود بازرگاني، گوشي خود را رجيستر کند. در اين گزارش آمده است که روي مدل خاصي تأکيد نشده و کاربران مي‌‌توانند فقط يک دستگاه آيفون 10 همانند ساير گوشي‌ها وارد و پس از گذراندن مراحل قانوني، از آن بدون نگراني استفاده کنند.

البته اين روزها موضوعي که در بازار بيش از همه سؤال‌برانگيز است، فاصله‌ي قيمتي گوشي‌هاي با گارانتي و بدون گارانتي آيفون است که تفاوت قيمتي آن به حدود يک ميليون تومان مي‌رسد. از يک سو اخباري که درباره رجيستري گوشي شنيده مي‌شود و از سوي ديگر بلاتکليفي اين طرح، هم خريداران و هم فروشندگان را دچار سردرگمي کرده است. فروشندگان از عرضه‌ي آيفون 10 (iPhone X) ممانعت مي‌کنند؛ در حالي که خريداران حاضرند گوشي بدون گارانتي را خريداري کنند و پس از اجراي طرح رجيستري و احيانا غير فعال شدن گوشي، عوارض گمرکي و سود بازرگاني آن را پرداخت کنند.

براين اساس هم‌اکنون بازار با نابساماني‌هايي از اين دست روبه‌رو است.

منبع:زوميت

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 15964
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي