سرویس ICT داخلي ۱۳۹۶/۹/۱۱ - ۱۸ : ۸ شماره: 16015
افتتاح پنج پروژه ارتباطاتي سيستان و بلوچستان
با فرمان رييس جمهوري پنج پروژه ارتباطاتي با سرمايه گذاري بيش از 220 ميليارد تومان در استان سيستان و بلوچستان به صورت رسمي افتتاح شد.

وايمکس نيوز- دکتر حسن روحاني رييس جمهوري که در زاهدان حضور دارد با ارتباط مستقيم با وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در شهرستان خاش استان سيستان و بلوچستان با اشاره به فعاليت آذري جهرمي در زمينه ارتباطات و ارسال سلام به مردم شهرستان خاش گفت: همه مردم شهرستان خاش با دلاوري هاي خود در انتخابات، جزو شهرستان هايي بودند که با مشارکت بيش از 90 درصدي افتخار آفريدند.
رييس کابينه دولت دوازدهم با اظهار اميدواريم نسبت به بهره از طرح هاي ارتباطاتي استان سيستان و بلوچستان در زمينه اشتغال مردم اين استان دستور افتتاح رسمي پروژه هاي ارتباطاتي استان سيستان و بلوچستان را صادر کرد.

بهره برداري از پنج پروژه ارتباطاتي
پيش از آن محمدجواد آذري جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات که در شهرستان خاش حضور دارد در مراسم افتتاح پروژه هاي ارتباطاتي استان سيستان و بلوچستان خطاب به رييس جمهوري به مشارکت 92 درصدي مردم شهرستان خاش در انتخابات رياست جمهوري و راي به دولت تدبير و اميد اشاره کرد و گفت: مجموعا وزارت ارتباطات در يکسال گذشته و بخصوص شش ماه اخير بيش از 220 ميليارد تومان در حوزه توسعه ارتباطات در استان سيستان سرمايه گذاري کرده و بيش از 1100 سايت مخابراتي نسل دوم، سوم و چهارم بازسازي و راه اندازي شده و پروژه سيماک که سيستم يکپارچه مديريت و املاک کشور هست در مجموعه شرکت ملي پست امروز به بهره برداري مي رسد.
وي افزود: از مجموع هزار خودپرداز پست بانک نصب شده در صد روز اول دولت، 21 خودپرداز در روستاهاي سيستان و بلوچستان و دفاتر ICT روستايي نصب شد.
عضو کابينه دولت تدبير و اميد به توسعه شبکه فيبرنوري در شهرستان خاش اشاره کرد و گفت: يکي از مهمترين پتانسيل هاي اين استان وجود 6400 فارغ التحصيل در رشته هاي مهندسي برق، کامپيوتر و فناوري اطلاعات است که پس از فارغ التحصيلي بايد امکانات مناسبي براي اشتغال فراهم کرد و آنها جوانان مستعدي هستند که مي توانند از طريق کسب و کارهاي نوپا به کار گرفته شوند.
آذري جهرمي با بيان اينکه يکي از مهمترين پروژه هاي ما در اين سفر افتتاح مرکز توانمندسازي و تسهيلگري کسب و کارها در زاهدان است، اظهار کرد: اين مرکز کمک مي کند به دانشجويان که پس از حضور در مراکز رشد و يادگيري کسب و کارهاي آنلاين از طريق مرکز توانمند سازي به صنعت و بازار نزديک تر شوند تا بتوانيم وعده اشتغال از طريق فناوري اطلاعات و توسعه فضاي مجازي را اجرايي کنيم.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات بسياري از روستاهاي استان عليرغم توسعه اي که صورت گرفته را فاقد دسترسي هاي لازم براي ارتباطات دانست و گفت: بنابه وعده و برنامه اي که ارايه شده از طريق دولت انشااله همه عزم خود را خواهيم گذاشت تا پايان دولت همه ارتباطات روستاهاي بالاي 20 خانوار را فراهم کنيم و هر شش ماه يکبار گزارش پيشرفت موضوع را به مردم ارايه مي کنم.
عضو کابينه دولت دوازدهم اظهار اميدواري کرد: بهره برداري از پنج پروژه مهم با سرمايه گذاري بيش از 220 ميليارد تومان باعث تسهيل زندگي مردم در استان سيستان و بلوچستان شود.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16015
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي