سرویس اينترنت ۱۳۹۶/۹/۱۳ - ۱۱ : ۵۶ شماره: 16027
چين تلاش براي مسدودکردن دسترسي به اينترنت جهاني را تکذيب کرد
در حالي که به تازگي اخباري در مورد احتمال مسدودشدن دسترسي به اينترنت جهاني در چين در رسانه هاي غربي منتشر شده بود، مقامات چيني اين خبر را تکذيب کرده‌اند.

وايمکس نيوز- شي جين پينگ، رئيس جمهور چين روز گذشته اعلام کرد که چين قصد ندارد درهاي خود را بر روي اينترنت جهاني ببندد. اما اعمال حق حاکميت سايبري را کليد توسعه اينترنت در اين کشور مي داند.

اين اظهارات در قالب بيانيه اي توسط هانگ کامينگ رئيس حزب کمونيست چين و در جريان برگزاري مجمع سياست گذاري سايبري چين که در شهر ووژن در شرق اين کشور برگزار مي شود، قرائت شد. 

در ادامه اين بيانيه رئيس جمهور چين تصريح کرده بود: توسعه فضاي سايبري در چين با سرعت در حال انجام است و درهاي چين روز به روز گشوده تر خواهد بود. حاکميت سايبري ايده اي است که دولت ها بايد قادر به تحقق آن باشند و بتوانند بدون مداخله خارجي از اينترنت استفاده کنند.

در ماه ژوئن گذشته، چين قوانين امنيت سايبري جديدي را به تصويب رسانده بود که شرکت هاي خارجي را ملزم به ذخيره سازي داده هاي کاربران در داخل اين کشور و پذيرش کنترل هاي دولتي مي کرد و همين امر گمانه زني در مورد احتمال قطع دسترسي به اينترنت جهاني در داخل چين افزايش داده بود.

منبع:فارس

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16027
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي