سرویس فناوري‌هاي نوين ۱۳۹۶/۹/۱۳ - ۱۶ : ۳ شماره: 16028
چت بات درمانگر افسردگي ساخته شد
به تازگي چت باتي ساخته شده که گفتگو هاي انساني را تقليد مي کند و به کاربران مشاوره مي دهد. به اين ترتيب به درمان افسردگي افراد کمک مي کند.

وايمکس نيوز- براي افراد مبتلا به افسرده نخستين گام صحبت کردن درباره آن با ديگران است. اما اين کار بسيار مشکل به نظر مي رسد. يک ربات درمانگر مي تواند چنين شرايطي را حل کند. درهمين راستا دکتر  آليسون دارسي در سانفرانسيسکو  يک چت بات ساخته  که صحبت کردن با آن نشانه هاي اضطراب و افسردگي را مي کاهد.

اين چت بات که Woebot نام گرفته در هفته 2 ميليون گفتگو انجام مي دهد. اما برخي کارشناسان از نگراني درباره حفظ حريم خصوصي بيماران هنگام صحبت با اين چت بات ابراز نگراني کرده اند. اين ربات از طريق پيامرسان فيس بوک با بيماران ارتباط برقرار مي کند.

اين چت بات طوري برنامه ريزي شده تا محاورات انساني را تقليد کند و مشاوره هايي ساده به کاربران مي دهد.  در حقيقت اين چت بات مانند يک درمانگر شخصي به کاربر کمک مي کند تا چالش هايي مانند افسردگي و اضطراب را درمان کند.

Woebot  معمولا با پرسيدن سوالاتي مانند  امروز چقدر  انرژي داشتيد؟ يا امروز چه احساسي داشتيد؟ کاربران را تشويق مي کند تا احساسات خود را بيان کنند.

اين چت بات برخلاف پزشک درمانگر در همه اوقات قابل دسترسي است.

منبع:مهر

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16028
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي