سرویس وبگشت ۱۳۹۶/۹/۱۳ - ۱۱ : ۴ شماره: 16029
اگر مدارکتان را گم کرده‌ايد بخوانيد
همواره اينگونه اعلام شده که اگر فردي مدرکي از ديگران پيدا کند بايد حتما آن را در صندوق پستي انداخته يا به يکي از دفاتر پستي تحويل دهد اما فردي که مدارک خود را گم کرده چگونه مي‌تواند از اين موضوع مطلع شود که مدارک مد نظر او به دفاتر پستي تحويل داده شده است؟

وايمکس نيوز- شرکت پست چند سالي است با طراحي سامانه‌اي به نام «پست يافته» شرايطي ايجاد کرده تا افراد بتوانند با مراجعه به سايت اين شرکت به پيگيري وضعيت مدارک مفقود شده خود بپردازند.

براين اساس فرد با ورود به سايت شرکت پست و قسمت پست يافته با وارد کردن نام، نام خانوادگي و نام پدر خود مي تواند مطلع شود آيا مدارکش به دفاتر پستي تحويل داده شده يا خير؟

بنا بر امکاناتي که اين سايت در اختيار کاربران قرار مي دهد، برخي مدارک را از طريق اين سايت مي توان جست‌وجو کرد که اين موارد عبارتند از: شناسنامه، گواهينامه، گذرنامه، کارت هاي نظامي، کارت ملي، اسناد مالکيت، عقدنامه، وصيت نامه، دفترچه بيمه، مدارک بانکي، کارت‌هاي اعتباري بانکي، کارت دانشجويي و مدارک تحصيلي، کارت بيمه وسايط نقليه، سند، معاينه فني و ساير مدارک خودرو، پروانه‌ها و گواهي‌ها، لوازم خانگي، انواع چک، طلا، جواهر و اشيا قيمتي، انواع کيف، انواع کارت شناسايي، اوراق سهام و کارت هوشمند سوخت.

در صورتي که در ميان مدارک شما مدرکي مفقود شده باشد با يک جست‌وجوي ساده در صورتي که مدرک مربوطه به دفاتر پستي تحويل داده شده باشد به شما اعلام شده و حتي تاريخ تحويل آن هم اعلام مي شود.

بر اساس اعلام شرکت پست براي دريافت مدارک مربوطه لازم است فرد به نزديکترين دفتر پستي محل سکونت خود مراجعه کند.

روابط عمومي شرکت پست در اين باره اعلام کرده بود: نکته مهمي که بايد در اين زمينه مدنظر داشت آنکه کليه مدارک پيدا شده تنها تا شش ماه در اداره پست باقي مي مانند و پس از اين مدت امحاء خواهند شد بر اين اساس لازم است افراد در همين مدت براي دريافت مدارک مربوطه اقدام کنند.

اما پس از مراجعه به دفاتر پستي ممکن است دو حالت پيش بيايد: اول آنکه مدارک فرد به طور اتفاقي به همان دفتر تحويل داده شده باشد که دراين صورت فرد مي تواند با پرداخت مبلغي مدارک خود را دريافت کند.

در حالت دوم، مدارک فرد در آن دفتر نيست اما فرد مي تواند با پرداخت مبلغي و پر کردن يک فرم آدرس محل سکونت خود را اعلام کند تا از طريق پست مدارک مربوطه براي او ارسال شود.

البته در صورتي که مدارک گمشده بيش از يک مورد باشد و به عنوان مثال کيفي حاوي چند کارت پيدا شده باشد فرد ملزم است به ازاي دريافت هر يک از مدارک ديگر مبلغي بيش از 1000 تومان نيز پرداخت کند.

منبع:ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16029
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي