سرویس ICT داخلي ۱۳۹۶/۹/۱۵ - ۱۳ : ۴۰ شماره: 16043
آذري جهرمي در ديدار با وزير ارتباطات آذربايجان: درآمد بخش مخابرات ايران نزديک به 60 درصد افزايش يافت
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به رشد 60درصدي درآمد بخش مخابرات در ايران گفت: توريسم سلامت يکي از دلايل حضور مردم آذربايجان در ايران به شمار مي رود و پيشنهاد مي کنم براي اين افق جديد برنامه همکاري تدوين کنيم.

وايمکس نيوز- محمدجواد آذري جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در ديدار با رامين قلي زاده وزير ارتباطات آذربايجان ضمن تبريک ميلاد نبي اکرم (ص) و تشکر از ميزباني کشور آذربايجان، گفت: انشااله با توجه به دستور رييس جمهوري توجه به همکاري‌هاي اين حوزه دو چندان شود و ما هم ميزبان شما در ايران باشيم.
وي با اشاره به رشد چند سال اخير حوزه ICT، افزود: اين رشد به گونه اي بوده که در مشترکان پهن باند از تعداد 300هزار مشترک امروز به 2 ميليون مشترک رسيده ايم.
آذري جهرمي با بيان اينکه تاکنون بيش از دو ميليارد دلار توسط دولت و توسط بخش خصوصي حدود شش ميليارد دلار سرمايه گذاري شده است، اظهار کرد: درآمد بخش مخابرات در ايران سالانه 12 ميليارد دلار است در حاليکه 4 سال پيش 7 ميليارد دلار بوده و برنامه داريم آنرا در چهار سال آينده به 30 ميليارد دلار برسانيم.
عضو کابينه دولت تدبير و اميد با اعلام اينکه اگر شيب رشد بازار مخابرات کند است در عوض شيب رشد در بخش فناوري اطلاعات، به شدت زياد است و رشد سريع دارد، تصريح کرد:  کشورها از اين تحول به نام اقتصاد ديجيتال نام مي‌برند که فرصت بي‌نظير در دنياست بطوريکه در سال گذشته، فناوري اطلاعات توانسته 150 هزار شغل در ايران ايجاد کند.
 بالاترين مقام مسوول حوزه ICT کشور با اشاره به اينکه مشکلات مردم با فناوري اطلاعات در حال حل شدن است، خاطر نشان کرد: توريسم سلامت يکي از دلايل حضور مردم آذربايجان در ايران به شمار مي رود و پيشنهاد مي کنم براي اين افق جديد برنامه همکاري تدوين کنيم.
وي ارتباطات و فناوري اطلاعات را مسوول توسعه اقتصاد در کشور ها دانست و افزود: فناوري اطلاعات هم شغل ايجاد مي کند، هم رفاه ايجاد مي کند و هم اقتصاد را بزرگ مي کند بنابراين ارايه اين خدمات از طريق اپليکيشن هاي تلفن همراه مي‌تواند بسياري از مشکلات مردم را حل کند.
در پايان آذري جهرمي از وزير ارتباطات آذربايجان براي بازديد از ايران و تحولات ICT کشور دعوت کرد.
 

برگزاري کنفرانس مشترک استارت آپ هاي ايراني و آذربايجاني
رامين قلي زاده وزير ارتباطات آذربايجان نيز ICT را محور توسعه دانست و گفت: آذربايجان هم استارت آپ هاي خوبي دارند و سفر اين استارت آپ ها به کشورهاي يکديگر و برگزاري کنفرانس مشترک را پيشنهاد مي کنم.
وي از آشنايي با ايده هاي جديد در ايران اظهار خوشحالي کرد و افزود: همکاري‌هاي مشترک در حوزه توسعه استارت آپ ها مي‌تواند به دو کشور کمک کند.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16043
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي