سرویس ICT داخلي ۱۳۹۶/۹/۱۶ - ۱۸ : ۴ شماره: 16044
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح کرد: سرمایه گذاری بیش از 25 هزار میلیارد تومانی برای توسعه ICT در کشور
معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تا سال 2040 بیش از 90 درصد اقتصاد جهان در حوزه خدمات بوده که ارتباطات و فناوری اطلاعات بعنوان مهمترین محرک این اقتصاد است.

وایمکس نیوز- امروز (پنجشنبه) مرتضی براری معاون امور حقوقی، دولت و مجلس وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در همایش بزرگداشت روز مجلس در محمودآباد گفت: تاکنون در حوزه توسعه ICT در کشور بیش از 25 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است که میزان سرمایه گذاری انجام شده در استان مازندران بیش از یک هزار میلیارد تومان بوده است.
وی افزود: از ابتدای دولت اقدامات بسیار خوبی در حوزه زیرساختی در استان انجام شده  که 13 برابر شدن شبکه ارتباطی پهنای باند، توسعه زیرساخت های فیبر نوری، برخورداری تمام شهرهای استان از اینترنت 3G و ارایه اینترنت 4G به 48 شهر استان را می توان از جمله این اقدامات برشمرد.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه توسعه ICT سبب تسریع گسترش اقتصاد دیجیتال خواهد بود، اظهار کرد: این اقتصاد عرصه ای نوین و مناسب جهت فعالیت و سرمایه گذاری است بگونه ای که تا سال 2040 بیش از 90 درصد اقتصاد جهان در حوزه خدمات بوده که ارتباطات و فناوری اطلاعات بعنوان مهمترین محرک این اقتصاد است.
وی چهار حوزه مهم در تحقق اقتصاد دیجیتال را نیروی انسانی، زیرساخت، سرمایه گذاری و باور مسوولان دانست و خاطر نشان شد: تشکیل کارگروه رونق اقتصاد دیجیتال در شهرستان  می تواند عاملی مهم جهت توسعه اقتصاد و اشتغال باشد که تحقق این امر نیازمند استفاده از تمام ظرفیت ها و پتانسیل شهرستان است.
براری خاطر نشان کرد: در انتهای برنامه ششم توسعه، رشد بیش از دو و نیم برابر لحاظ شده یعنی بیش از 100 هزار میلیارد تومان که سهم شهرستان محمود آباد بیش از 100 میلیارد تومان خواهد بود.
بنابه این گزارش، در همایش بزرگداشت روز مجلس که امروز (پنجشنبه) صبح برگزار شد، علاوه بر مرتضی براری معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزیر ارتباطات، نعمتی مدیرعامل شرکت ملی پست، رضایی مدیرکل امور استان‌های وزارت ارتباطات، حقی معاون نظارت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و نجات نیا مشاور ارتباطات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات حضور داشتند.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16044
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي