سرویس شهر هوشمند ۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۴ : ۴۹ شماره: 16088
قابليت جديد گوگل مپ براي اتوبوس و مترو سواران
گوگل به تازگي اعلام کرده است که قصد دارد قابليت جديدي را به سرويس گوگل مپ بيفزايد که به کاربراني که از مترو يا اتوبوس استفاده مي کنند، رسيدن به مقصد را اعلام کند.

وايمکس نيوز- اگر شما هم جز آن دسته از کاربران و افرادي باشيد  که از سرويس گوگل مپ به منظور يافتن اماکن مختلف در شهر استفاده مي‌کنيد، قابليت جديد گوگل برايتان مي‌تواند بسيار مفيد و کاربردي باشد. 

کاربراني که با استفاده از مترو يا اتوبوس به يک شهر يا منطقه جديد و ناشناس سفر مي کنند، براي آنکه راه را گم نکنند و دقيقا در منطقه يا شهر مورد نظر  پياده شوند، قابليت جديد گوگل مپ به آنها اين اجازه را مي دهد تا از رسيدن به مقصد مورد نظر با خبر شوند و دقيقا در ايستگاه اتوبوس يا متروي آنجا  پياده شوند.

گوگل که قرار است به زودي اين قابليت جديد و شگفت انگيز را به سرويس نقشه خود يعني گوگل مپ اضافه کند، برآورد کرده است که بسياري از کاربران هميشگي گوگل مپ بخصوص کساني که از اتوبوس و مترو براي سفر به مناطق يا شهرهاي جديد استفاده مي کنند، از اين قابليت و امکان جديد استقبال بي نظيري خواهند کرد.

بر اساس گزارشي از وب سايت تک کرانچ، هم اکنون گوگل در حال کار بر روي نسخه به‌روزرساني سرويس گوگل مپ است که شامل قابليت جديد اعلان رسيدن به مقصد مورد نظر مي شود.

اين قابليت با رسيدن به مقصد مورد نظر، يک نوتيفيکيشن يا اعلان خبر مي دهد تا دقيقا در ايستگاه مورد نظر، پياده شوند و به عبارتي ديگر، از پياده شدن در آن ايستگاه جا نمانند. تنها کاري که کاربران بايد انجام دهند، آن است که مقصد مورد نظر و روش حمل و نقل (اتوبوس يا مترو) را بر روي نقشه مشخص و تعيين کنند  تا بقيه کارها را خود گوگل مپ به خودي خود انجام دهد.

نکته جالب توجه اينجاست که پس از اين کار، ديگر لازم نيست که صفحه نمايش گوشي خود را باز و روشن نگه داريد تا ببينيد که چه زماني به مقصد مي رسيد بلکه حتي زماني که صفحه گوشي تان بسته و خاموش است، گوگل مپ با ارسال پيام و اعلان خبر به گوشي، اين پيام حتي بر روي صفحه قفل (لاک اسکرين) گوشي تان هم قابل مشاهده است. 

 

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16088
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي