سرویس اينترنت ۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۲۰ : ۲۰ شماره: 16136
ارائه بسته‌هاي رقابتي اينترنت براي نياز به سرعت بالا و حجم کم
وزير ارتباطات به برخي سوالات کاربران اينترنت از جمله پايين بودن سرعت، نيازهاي سرعت بالا و حجم کم و پرداخت يکباره هزينه زياد اينترنت پاسخ داد.

وايمکس نيوز- محمد جواد آذري جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در پستي اينستاگرامي به برخي سوالات کاربران درباره تعرفه‌هاي جديد اينترنت نامحدود پاسخ داد.

وي نوشت: سوالاتي را دوستان در بخش نظرات چند پست اخير مطرح کردند که به شرح زير پاسخ آنها را عرض مي کنم.

وي گفت: مگابيت بر ثانيه واحد سرعت و مگابايت واحد حجم است. يک بايت معادل هشت بيت است. در نرم افزارهاي دانلودر، در بعضي اوقات سرعت بر حسب بايت نوشته مي‌شود. برخي دوستان تصور مي‌کنند که شرکت ارائه دهنده سرويس نسبت يک به هشت را اعمال کرده که اين تصور درست نيست. شرکتها موظفند سرعت خريداري شده را به صورت تضمين شده به مشترک تحويل دهند.

جهرمي گفت: دسته‌اي از مشترکين نياز به سرعت بالا دارند در حالي که حجم مصرفي آنها بالا نيست. براي اين دسته از مشترکين هر چند امکان استفاده از سرويسهاي موبايل وجود دارد اما شرکتهاي ارائه کننده خدمات ثابت براي حفظ اين مشترکين، ارائه بسته‌هاي رقابتي براي اين گروه را آغاز کرده اند. راهکارهايي چون بسته ازدياد سرعت.

وي گفت: در سابق، مشترک در ابتداي ماه، مبلغي براي تمديد سرويس به شرکت ارائه کننده سرويس پرداخت مي‌کرد و سپس به تدريج در طول ماه با خريد حجم اضافه مبالغ ديگري را به سرويس دهنده پرداخت مي‌کرد. براي اين موضوع نيز شرکتها در فرآيند رقابتي به دنبال شيوه هايي براي پرداخت تدريجي به منظور ايجاد تسهيلات براي مشترکين خود هستند.

وزير ارتباطات افزود: برخي نيز از اينکه سرعت خريداري شده با آنچه تحويل شده همخواني ندارد، گلايه کرده‌اند. طبيعتا در صورت عدم رفع مشکل پس از تماس با شرکتها، مراتب را از طريق سامانه صد و نود و پنج پيگيري کنند تا به شکايت آنها رسيدگي شود.

به گفته وي، مصوبه اعلام کرده که در شمارش سقف مصرف منصفانه، ترافيک داخلي بايد نصف بين الملل محاسبه شود. برخي شرکتها به منظور اهداف تبليغاتي و نشان دادن سقف بالاتر مصرف منصفانه، عدد مصرف منصفانه را بر مصرف داخلي تنظيم کرده و اعلام کرده اند اينترنت دو برابر ترافيک داخلي شمارش خواهد شد. اين موضوع اينگونه القا کرده است که اينترنت گران شده است. بدليل هزينه تمام شده کمتر براي ترافيک داخلي در هزينه اخذ شده از مشترک نيز اين ضريب لحاظ شده و همزمان تعرفه اينترنت نيز با کاهش قيمت همراه بوده است.

جهرمي تصريح کرد: در خصوص محدود شدن ترافيک پس از رسيدن به سقف مصرف منصفانه نيز قبلا عرض کرده بودم که پيگيري خواهم کرد. در مصوبه، کلمه حداقل قبل از صد و بيست و هشت کيلو بيت اضافه و ابلاغ شد و اين امکان بوجود آمده که شرکتها در اين محدوديت نيز با يکديگر رقابت کنند.

وي تصريح کرد: هر چند سازمان تنظيم مقررات چندين بار و با شيوه‌هاي مختلف به اين سوالات پاسخ داده است، اما طرح مجدد آنها در اين صفحه و نيز اداي احترام و ادب به مخاطب ايجاب مي‌کرد که پاسخ مجدد داده شود. از همراهي شما عزيزان سپاسگزاريم.

منبع:فارس

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16136
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي