سرویس ICT داخلي ۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۱۸ : ۵۸ شماره: 16155
ايده‌هاي استارتاپي براي حل معضل آلودگي هوا حمايت مي‌شوند
مديرعامل سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري تهران از حمايت از ايده‌هاي استارتاپي با موضوع حل معضل آلودگي هوا خبر داد.

وايمکس نيوز- محمد فرجود در جمع فعالان استارتاپي گفت: از جمله برنامه هاي مهمي که ما پيگيري خواهيم کرد بحث «شهر هوشمند» است. امروز مردم تهران با چالش هاي مهمي رو به رو هستند و نياز است که از مباحث کلي درباره شهر هوشمند فاصله بگيريم و به سمتي حرکت کنيم که شهر هوشمند در قالب خدماتي قابل درک و ملموس در زندگي مردم نقش آفرين باشد.

وي با تاکيد بر ضرورت حرکت پرشتاب و همه جانبه در اين زمينه يادآور شد: باور داريم مقابله و مرتفع کردن بسياري از چالش هاي شهري که زندگي روزمره شهروندان و پايتخت نشينان را تهديد مي کند مانند ترافيک و يا آلودگي هوا و آلاينده هاي زيست محيطي، نيازمند توجه ويژه به زيرساختهاي ارتباطي و فناوري از جمله شبکه هاي پهن باند، فيبر نوري يا فناوري هاي اينترنت اشيا است.

فرجود گفت: در همسايگي کشور ما و کنار خليج فارس، شهري مانند دوبي با سرمايه گذاري و تمرکز بر حرکت به سمت شهر هوشمند و بهره گفتن از اينترنت اشياء موفق شده در يک بازه زماني به نسبت کوتاه، ميزان استفاده از حمل و نقل عمومي را دو برابر افزايش دهد.

وي با اشاره به شرايط نامناسب آلودگي هوا در روزهاي اخير و گلايه هاي شهروندان تاکيد کرد: يکي از محورهايي که در تعامل با استارتاپ‌ها و بخش خصوصي به آن خواهيم پرداخت، موضوع آلودگي هوا است و ايده‌هاي استارتاپي براي حل اين معضل را استقبال و حمايت مي کنيم.

مديرعامل سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري تهران اضافه کرد: مسئله آلودگي هوا تهديدي پيچيده و چندوجهي و البته داراي چندين متولي است و اين متوليان صرفا محدود به شهرداري تهران نيست و در بيرون از سازمان هم متولياني دارد که همه بايد پاسخگو باشند.

وي توضيح داد: به همين دليل نمي‌توان گفت که فقط با توسعه و بکارگيري ابزارهاي فناوري اطلاعات اين موضوع حل مي‌شود؛ اما ترديدي نيست که هوشمندسازي شهر تهران و ساير کلانشهرهاي کشور با سرمايه گذاري و دعوت از بخش خصوصي و برنامه ريزي دقيق مي تواند تاثير بسزايي در رفع اين معضل داشته باشد.

منبع:مهر

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16155
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي