سرویس اينترنت ۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۲۰ : ۷ شماره: 16164
تا سال ۹۹؛ ۸۰ درصد خانوارهای ایرانی به اینترنت پرسرعت متصل می شوند
برمبنای اهداف مدنظر در برنامه ششم توسعه، حداقل ۸۰ درصد خانوار ایرانی تا پایان سال ۹۹ به اینترنت پرسرعت دسترسی خواهند داشت و متوسط سرعت اینترنت به ۲۰ مگابیت برثانیه می‌رسد.

وایمکس نیوز- براساس برنامه کلان اعلام شده از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت که تصویری کلی از بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور را تا پایان سال 99 ترسیم می کند، افزایش ترانزیت بین الملل، افزایش پهنای باند اینترنت، افزایش دسترسی به خدمات پهن باند و افزایش متوسط سرعت اینترنت در دستور کار قرار گرفته است.

از این رو وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف به تامین دسترسی حداقل 80 درصد خانوار ایرانی به خدمات پهن باند و نیز افزایش متوسط سرعت اینترنت مشترکان پهن باند به 20 مگابیت بر ثانیه شده است.

در همین حال در راستای افزایش پهنای باند اینترنت کشور نیز، باید مدل ترافیک شبکه باید براساس ترافیک داخلی و بین المللی 80 به 20 درصد باشد. از سوی دیگر برقراری امکان دسترسی اینترنت پرسرعت به 90 درصد روستاهای کشور از دیگر وظایف وزارت ارتباطات است که باید تا پایان سال 99 محقق شود.

در این برنامه‌ریزی بازار کسب و کار ارتباطات و فناوری اطلاعات باید به میزان 3 برابر فعلی برسد و ارزش آن تا پایان سال 99 به 90 هزار میلیارد تومان برسد.

حجم سرمایه گذاری مستقیم برای توسعه شبکه های دسترسی و زیرساختهای لازم معادل 60 هزار میلیارد تومان و نرخ رشد ارزش افزوده بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات 19.4 درصد درنظر گرفته شده است.

تصویر کلان بخش ICT کشور تا پایان برنامه ششم توسعه افزایش 10 برابری ترانزیت بین الملل و نیز رساندن ظرفیت آن به 5 هزار و 580 گیگابیت برثانیه است.

منبع:مهر

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16164
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي