سرویس وبگشت ۱۳۹۶/۱۰/۹ - ۱۶ : ۴۸ شماره: 16209
راهکار پاناسونيک براي مقابله با آلودگي هوا!
پاناسونيک با همکاري شرکت‌هاي چيني به منظور تامين سلامت شهروندان و افزايش کيفيت هواي اماکن مختلف، به ارتقاء و توسعه دستگاه‌هاي تصفيه هواي خانگي اقدام کرده است.

وايمکس نيوز- از آنجايي که امروزه کشورها و شهرهاي بسياري با کيفيت پايين و آلودگي هوا دست و پنجه نرم مي کنند، يافتن راهکاري براي تنفس هواي پاک و سالم مي تواند کمک به سزايي به تامين سلامت شهروندان کند.

وقتي که سخن از محصولات تهويه و تصفيه کننده هوا به ميان مي آيد، شرکت پاناسونيک يکي از پيشگاماني است که در عرصه توليد و طراحي دستگاه‌هاي تهويه هوا حرف اول را مي زند.

هم اکنون مسئولان مربوطه در اين شرکت اعلام کرده اند که پاناسونيک با همکاري شرکت‌هاي چيني فعال در اين زمينه تصميم گرفته است به مقابله با آلودگي هوا، تنفس هواي ناسالم و در نتيجه بيماري هاي ريوي و تنفسي شهروندان در شهرهاي آلوده جهان بپردازد.

طبق نتايج آخرين پژوهش ها و تحقيقات صورت گرفته جهاني، کيفيت ناسالم هوا و بيماري هاي مختلف بويژه بيماري ريوي و تنفسي ارتباط مستقيمي در انسان ها دارند. به همين خاطر غول هاي تکنولوژي بسياري همچون پاناسونيک تصميم گرفته اند که با استفاده و بهره مندي از دانش تخصصي و فناوري هاي خود به تامين و ارتقاي سطح سلامت و بهداشت شهروندان کمک به سزايي کنند.

بر اساس اين نتايج و همچنين گزارش هاي منتشر شده از سوي سازمان سلامت جهاني، بالغ بر يک ميليارد نفر در جهان هواي کاملا آلوده و ناسالمي را تنفس و وارد ريه هاي خود مي کنند که همين امر باعث مي شود در معرض بيماري خطرناک و ناعلاج بسياري قرار گيرند.

پاناسونيک با انتشار پستي اعلام کرد که قابليت و فناوري جديدي را به دستگاه تصفيه هواي خانگي خود افزوده است که قادر است علاوه بر اکسيژن سازي و تصفيه هواي آلوده موجود در محل زندگي، به کاربران اين امکان را بدهد تا از درجه هواي خانه، ميزان رطوبت و خشکي هوا، ميزان ذرات گرد و غبار در هوا، درصد وجود آلاينده هاي مختلف در هوا و ساير اطلاعات لازم ديگر اطلاع يابند.

قابليت جديد ديگري که پاناسونيک از آن خبر داده است آن است که اين دستگاه تصفيه هواي خانگي از انرژي موجود در گردشي که در فضاي خانه  در حرکت است، استفاده کرده و آن را تبديل به هواي تازه و پاک مي کند و بدين گونه احساس کسالت، گرفتگي هوا و بو گرفتن هواي فضاي خانه را از بين خواهد برد. 

پاناسونيک نام اين قابليت جديد را " سيستم هواي تازه " ناميده است و از آن به عنوان يک پيشرفت بزرگ در عرصه دستگاه‌ها و گجت هاي الکترونيکي خانگي ياد کرده است.

کاربران قادر خواهند بود تمامي اين اطلاعات را برروي تبلت يا گوشي هوشمند خود مشاهده، پيگيري و کنترل کنند.

دولت چين از جمله کشورهايي است که بنابر توافق نامه پاريس  به منظور حفظ محيط زيست، کاهش ميزان انتشار آلاينده ها به جو زمين سياست‌گزاري‌هاي جديدي را در قبال ممنوعيت خودروهاي بنزيني و ديزلي و به طور کلي وسائل نقليه آلاينده اتخاذ کرده است. به عبارتي ديگر اين کشور قصد دارد نهايتا تا سال 2040 ( دو دهه آينده ) فروش، توليد و استفاده از تمامي خودروهاي بنزيني و ديزلي را ممنوع و متوقف کند.

بسياري از کشورهاي جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگي هوا و کاهش ميزان انتشار آلاينده‌ها و گازهاي گلخانه‌اي و حفظ بيشتر محيط زيست، خودروهاي تمام الکتريکي و برقي را به توليد انبوه برسانند.

دولتهاي بسياري همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانيا، يونان، مکزيک، چين و هند ازجمله پيشگاماني هستند که قصد دارند به منظور جلوگيري از آلودگي هوا وحفظ محيط زيست، توليد و فروش خودروهاي بنزيني و ديزلي را تا دهه2030 و نهايتا تا دهه2040 ميلادي (حدودا دو دهه آينده) ممنوع و متوقف اعلام کنند.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16209
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي