سرویس اينترنت ۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۱۵ : ۴۰ شماره: 16217
اينترنت موبايلي يک گيگابيتي با فناوري جديد نسل چهارم
ابداع نسل جديدي از فناوري نسل چهارم تلفن همراه موسوم به گيگابيت ال تي اي، دستاوردي مهم محسوب مي شود که شکاف موجود تا رسيدن به خدمات نسل پنجم تلفن همراه را برطرف مي کند.

وايمکس نيوز- بهره گيري از گيگابيت ال تي اي دسترسي به خدمات داده با استفاده از تلفن همراه را با سرعت يک گيگابيت در ثانيه ممکن مي کند. البته در صورت ترافيک شديد در شبکه هاي مخابراتي اين رقم به 400 مگابيت در ثانيه کاهش مي يابد. اما در مقايسه با متوسط سرعت فعلي خدمات داده در شبکه هاي مخابراتي که از 23 مگابيت در ثانيه فراتر نمي رود رقم بسيار مطلوبي است.

در حال حاضر برخي شرکت هاي مخابراتي در تلاش براي نصب تجهيزات مورد نياز براي استفاده از اين خدمات هستند و اميد مي رود با تخصيص طيف هاي فرکانسي مورد نياز اين هدف زودتر محقق شود.

حجم داده هاي قابل انتقال از اين طريق نيز بيشتر از فناوري ها و استانداردهاي قبلي است و همين امر باعث مي شود استفاده همزمان تعداد زيادي از کاربران از خدمات داده موجب افت شديد کيفيت شبکه داده نشود.

با همه گيرشدن فناوري گيگابيت ال تي اي بارگذاري انواع بازي و فيلم هاي حجيم و کيفيت و استفاده آني از خدمات چندرسانه اي تسهيل مي شود.

پيش بيني مي شود پشتيباني از اين خدمات که فعلا شامل 40 اپراتور و 16 نوع گوشي و تبلت است و به 25 کشور محدود شده در آينده اي نزديک گسترش زيادي بيابد.

منبع: فارس

 

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16217
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي