سرویس کسب و کار ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۱۴ : ۳۴ شماره: 16220
افت شديد بازار کسب و کارهاي اينترنتي در اختلال چند روزه
دبير انجمن صنفي کسب و کارهاي اينترنتي گفت: در اختلال چند روز اخير فروش کسب و کارهاي اينترنتي افت شديد و مشهودي داشته و تمامي کسب و کارها متضرر شدند و بازار تنزل کرد؛ کسب و کارهاي تلگرام و اينستاگرام نيز صددرصد ضرر کردند.

وايمکس نيوز- رضا الفت‌نسب دبير انجمن صنفي کسب و کارهاي اينترنتي درباره تأثير اختلال اخير اينترنت در پي بروز اغتشاش در چند شهر، اظهار داشت: افرادي اغتشاش مي‌کنند و نتيجه آن بر سر کارآفريناني که در اين مملکت کار مي‌کنند، ماليات و هزينه مي‌پردازند و  شغل کرده‌اند آوار مي شود.

وي گفت: در اين چند روز به شدت وضعيت فروش کسب و کارهاي اينترنتي افت مشهود داشته و بسياري از برنامه‌ريزي‌ها و کمپين‌هاي از پيش تعيين‌شده تحت تأثير قرار گرفته‌اند.

*افت شديد و مشهود تمامي کسب و کارهاي اينترنتي در اختلال‌هاي چند روزه

وي گفت: در اين جريان، تمامي کسب و کارها شامل ارائه کنندگان خدمات فروش کالا و خدمات متضرر شده‌اند و بازار تنزل کرد.

دبير انجمن صنفي کسب و کارهاي اينترنتي افزود: برخي کسب و کارهاي شخصي تر و کوچک تر نيز در شبکه‌هاي اجتماعي تلگرام و اينستاگرام سال ها هزينه و تبليغ کردند و بر اين بستر تجارتي راه انداختند که در اين ايام صددرصد دچار ضرر شدند؛ زيرا اغلب مردم عادت به استفاده از فيتلرشکن ندارند و استفاده عمومي از فيلترشکن نيز صحيح نيست.

*کسب و کارها همزمان در شبکه‌هاي داخلي نيز حضور يابند

وي اظهار اميدواري کرد: اين موضوعات حل مي‌شود و از آنها رهايي خواهيم يافت، اما اين اتفاق نشان داد لازم است دارندگان کسب و کارها نيز به بسترهاي داخلي توجه کنند.

وي گفت: در حال حاضر در کشور پيام‌رسان داخلي وجود دارد که اتفاقا برخي سرويس‌هاي متفاوتي را نيز ارائه مي‌کنند و براي مثال سرويس پرداخت در حال راه‌اندازي روي برخي پيام‌رسان‌هاي داخلي است که با داشتن لينک پرداخت، خريد کالا را بسيار آسان مي‌کند.

الفت نسب گفت: فرصت خوبي است که کسب و کارها به طور هم‌زمان روي پيام‌رسان داخلي نيز سرويس ارائه کنند که در صورت بروز هر مشکل موقتي يا دائمي، ادامه فعاليت براي آنها ممکن باشد.

وي گفت: نمي‌توانيم کنار بکشيم و بگوييم پيام‌رسان داخلي نمي‌خواهيم بلکه بايد کمک کنيم که سيستم‌هاي داخلي شکل بگيرند و با حضور در آنها و همفکري و تجربه کاربري، به پيشرفت آنها کمک کنيم.

* عليرغم راه‌اندازي شبکه ملي اطلاعات برخي سرويس هاي داخلي نيز کند شد

وي افزود: در اين ايام انتظار مي‌رفت اگر شبکه ملي اطلاعات راه‌اندازي شده، شاهد اين اختلال ها نباشيم. براي مثال يک سايت داخلي فروش بليت در چند روز گذشته به دليل کندي سرعت اينترنت، با افت عجيب فروش روبه‌رو شده است.

وي گفت: عليرغم انتشار اخبار راه اندازي فازهاي متعدد شبکه ملي اطلاعات و طرح بحث‌هاي تخصصي متعدد درباره اين شبکه، به نظر مي‌رسد هنوز موضوعات مرتبط با اين شبکه تماما مطرح نشده و اين شبکه کامل اجرا نشده است و اين سؤال مطرح است که آيا در شبکه مل اطلاعات نيز اين اختلال‌ها رخ مي‌داد؟

دبير انجمن صنفي کسب و کارهاي اينترنتي تصريح کرد: اميدوارم اين اتفاق درسي براي مسئولان شود که اجراي شبکه ملي اطلاعات را طبق احکام متعدد حکومتي و دستورات رهبري تسريع کنند.

وي گفت: اگر شبکه ملي اطلاعات ايجاد مي‌شد، سرعت اينترنت در حالت عادي بسيار بالاتر بود و حتي در صورت بروز اتفاقات اين چنيني، اين شبکه از اختلال‌ها مصون بود.

وي گفت: در نتيجه اين اتفاق‌ها و تاثير آن بر کسب و کارها سرمايه‌گذاراني که جذب بازار ايران شده اند يکه خوردند و کمي با احتياط عمل مي کنند.

منبع: فارس

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16220
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي