سرویس وبگشت ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۱۶ : ۲۷ شماره: 16224
هشدار به کاربران اينترنت احتمال نفوذ ويروس و شنود ترافيک در لينک‌هاي فيلتر شکن‌ها
کاربران در نصب فايل هاي فيلتر شکن و کليک کردن روي لينک‌هاي حاوي فيلتر شکن احتياط کنند زيرا احتمال سوءاستفاده از طريق انتشار بدافزار، ويروس و شنود ترافيک در اين افزونه‌ها وجود دارد.

وايمکس نيوز- اين روزها که تلگرام و اينستاگرام با محدوديت دسترسي مواجه است به وفور فايل‌هاي فيلترشکن، vpn و لينک‌هاي پروکسـي تلگرام بين کاربران اينترنت دست به دست مي شوند.

تجربه نشان داده همواره در چنين ايامي احتمال سوءاستفاده از طريق انتشار بدافزار، ويروس و شنود ترافيک وجود دارد که  کاربران مدت‌ها بعد از آن مطلع مي شوند.

پايگاه اطلاع رساني پليس فتا نيز در اين باره تاکيد دارد که « هر فيلتر شکن به محض اجرا روي سيستم، چندين پورت را براي اجراي دستورات باز مي کند و جالب است که هيچ شرکت امنيتي در هيچ کجاي دنيا، امنيت استفاده از VPN و ديگر فيلتر شکن ها را تأييد نکرده است.  کاربران کامپيوتر بايد بدانند که ممکن است فيلترشکن‌ها خود نوعي تروجان يا کي لاگر باشند که اطلاعات مربوط به نام کاربري و رمز عبور افراد را در اختيار سرور خارجي قرار دهند. اين روزها هر شرکت تجاري نا امن و نامعتبر با نازل‌ترين قيمت يک vpn را براي ارائه به افراد روي سايت خود براي دانلود قرار مي دهند که استفاده از آن ها اصلاً منطقي نيست و هيچ توجيه عقلاني ندارد. بنابراين اگر به حريم خصوصي خود و محرمانگي داده هاي کامپيوتر خود اهميت مي دهيد، نبايد از فيلتر شکن هاي نا امن استفاده کنيد.»

همچنين بر اساس مطالعات سه سازمان Australia’s Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation يا CSIRO و دانشگاه‌هاي South Wales و UC Berkley، مجرمين سايبري از امنيت ضعيف و آسيب‌پذيري‌هاي Google Play Store سوءاستفاده مي‌کنند و اپ هاي VPN را به بدافزار (malware) آلوده مي‌کنند. اين مطالعه دريافته که 38 درصد از اپ هاي VPN در فروشگاه Google Play آلوده به بدافزار هستند و نبايد اطمينان کامل (Blind Trust) به آن‌ها داشت.

همچنان که اخيرا جاسوسي يک سرويس دهنده VPN از کاربرانش خبر ساز شده بود. چندي پيش اعلام شد که «يک گروه حامي حريم خصوصي از ارائه‌دهنده سرويس Hotspot Shield VPN بابت رديابي، نفوذ و جمع‌آوري داده‌هاي مشتريانش به کميسيون تجارت فدرال شکايت کرد.

Hotspot Shield  نوعي سرويس VPN است که رايگان در  Google Play Store و Apple Mac APP Store عرضه مي‌شود. اين سرويس بيش از 500 ميليون کاربر فعال در سراسر جهان دارد که براي دور زدن محتواي مسدود شده از آن استفاده مي‌کنند.»

از سوي ديگر به ويژه با توجه به بيشتر بودن تعداد بدافزارهاي طراحي شده براي دستگاه‌هاي اندرويدي، امکان سوء استفاده از اين دستگاه ها بيشتر است.

بنابراين کاربران بايد در نصب افزونه هاي فيلتر شکن و  کليک کردن روي لينک هاي که با عنوان فيلتر شکن انتشار يافته اند احتياط کنند.

منبع: فارس

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16224
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي