سرویس ICT داخلي ۱۳۹۶/۱۰/۱۶ - ۲۳ : ۵۳ شماره: 16237
به جهادداتشگاهي دانشگاه شريف اعطا شد مجوز انجام آزمون‌هاي استاندارد ايمني تجهيزات فناوري اطلاعات
مجوز انجام آزمون‌هاي استاندارد ايمني تجهيزات فناوري اطلاعات از سوي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي کشور به سازمان جهاد دانشگاهي صنعتي شريف محول شد.

وايمکس نيوز- حميدرضا عابدي، مدير مرکز خدمات تخصصي پدافند غيرعامل سازمان جهاد دانشگاهي صنعتي شريف با اعلام اين خبر گفت: با توسعه و ارتقاي کيفيت فعاليتها و دريافت مجوزهاي لازم، زمينه تحقق برنامه اين مرکز براي تبديل شدن به مرجعي جهت ارائه مشاوره در کل کشور در آينده نزديک مهيا شده است.

عابدي با اشاره به اينکه مرکز خدمات پدافند غيرعامل هم‌اکنون در زمينه مشاوره، طراحي، اجرا، پشتيباني و برگزاري دوره‌هاي آموزش سامانه‌هاي حفاظتي، امنيتي و ايمني فعاليت مي‌کند، افزود: اين مرکز با بهره‌گيري از آزمايشگاه مجهز و توانمندي‌هاي خود، علاوه بر ارائه خدمات به سازمان‌ها، بانکها و نهادها و موسسات دولتي و غير دولتي، با دريافت گواهينامه «تأييد صلاحيت آزمايشگاه همکار در زمينه آزمون‌هاي ايمني و EMC از سازمان ملي استاندارد ايران، از سال 1395 با اين سازمان همکاري مي‌کند.

وي ادامه داد: آزمايشگاه سامانه‌هاي الکترونيکي هوشمند، موفق شد تائيد صلاحيت آزمايشگاه همکار بابت تعيين معيار مصرف انرژي و دستورالعمل برچسب انرژي براي تجهيزات اداري و تجهيزات تصويرپردازي را در سال 1396 دريافت کند.

مدير آزمايشگاه سامانه هوشمند پدافند غيرعامل با اشاره به امکانات تخصصي اين آزمايشگاه، اظهار کرد: طي يک سال گذشته بيش از 135 دستگاه دوربين و 18 دستگاه DVR مورد آزمون و بررسي قرار گرفته است که نتايج آزمون‌ها بصورت گواهينامه تائيد و يا در صورت عدم انطباق نمونه به مراجع ذيصلاح اعلام و ارسال شده است.

مدير مرکز خدمات پدافند غيرعامل گفت: با وجود امکاناتي چون آزمايشگاه تخصصي، تجربيات موفق، تقديرنامه‌ها و تائيد و رضايت کارفرمايان مختلف دولتي و خصوصي و همچنين دريافت مجوزهاي لازم از قبيل مشاوره آموزشي و پژوهشي از سازمان پدافند غير عامل کشور، گواهي همکاري در زمينه انرژي، همکار استاندارد در زمينه کل IT، مجوز آزمون‌هاي ايمني تجهيزات فناوري اطلاعات از سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي کشور، مي‌توان با رويکردي تخصصي در حوزه سامانه‌هاي امنيت الکترونيک در پروژه‌هاي استراتژيک در اين زمينه قدم برداشت.

وي افزود: اين مرکز در تلاش است با توجه به بازديد مديران حراست نهاد رياست‌جمهوري از مرکز و آزمايشگاه، نسبت به دريافت تائيد از اين نهاد، به عنوان مرجعي در زمينه ارائه مشاوره و خدمات به وزارتخانه‌ها، نهادها و موسسات کل کشور قرار گيرد. همچنين فعاليت‌هاي پژوهشي در زمينه پدافند غير عامل را در سال آينده انجام دهد.

عابدي، ضمن تشکر از حمايتهاي انجام شده در زمينه تجهيز و توسعه آزمايشگاه‌هاي تخصصي سامانه‌هاي الکترونيکي هوشمند، افزود: با توجه به نياز کشور و اهميت پدافند غيرعامل براي کاهش آسيب‌ها بدون استفاده از اقدامات نظامي و صرفا با بهره‌گيري از فعاليت‌هاي غيرنظامي، فني و مديريتي، انتظار از مراکز و آزمايشگاه‌هايي مثل آزمايشگاه‌هاي اين سازمان بالا است که پاسخگويي به اين انتظارات، نيازمند حمايت بيش از پيش مسئولان جهاد دانشگاهي از اين مرکز و آزمايشگاه‌هاي آن است.

مدير مرکز خدمات پدافند غيرعامل، همکاري و همدلي و برنامه‌ريزي و استفاده از نيروهاي دلسوز و متخصص، بالا رفتن قدرت انعطاف در ارائه خدمات به مشتريان و همچنين ارزيابي نياز کشور را از عوامل موثر در موفقيت اين مرکز و آزمايشگاه‌هاي آن عنوان کرد و گفت: اميدوارم با حمايت مديران ارشد سازمان و ديگر همکاران بتوانيم با تقويت همدلي، تدوين استراتژي سازماني و طراحي چشم‌اندازي روشن براي کارکنان، موفقيت‌هاي بيشتري را رقم بزنيم.

مبنع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16237
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي