سرویس فضاي مجازي ۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۲۰ : ۵۲ شماره: 16240
جايزه يک ميليارد توماني پيام رسان ايراني آي گپ براي هکرها
پيام رسان ايراني آي گپ اعلام کرد به کسي که بتواند اطلاعات رمزگذاري شده اين شبکه پيام رسان را هک کند، يک ميليارد تومان جايزه مي‌دهد.

وايمکس نيوز- مدير و بنيانگذار پيام‌رسان ايراني آي گپ با تاکيد بر توجه به امنيت و حفظ حريم خصوصي در توليد اين برنامه، آن را تنها پيام رسان متن باز و Open API داخل کشور معرفي کرد.
محمدرسول کاظمي ادامه داد:بسياري از عوام فکر ميکنند داشتن يک SSL - Socket Secure Layer يعني داشتن گواهينامه SSL امنيت و رمزنگاري است ولي ما به اين بسنده نکرده ايم ، پيام رسان آي گپ به جز اين گواهينامه 2 مرحله ديگر پيام را امن ميکند ، يک کليد عمومي از سمت سرور و يک کليد عمومي سمت کلاينت و در انتها کليد توليد شده شما کليد اصلي براي تبادل اطلاعات با سرور توليد شده و تمام پيام هاي شما به صورت Advanced Encryption Standard AES جابجا ميشود ، شما 3 مرحله با احتساب گواهينامه اس اس ال امن هستيد و پيام شما حتي بصورت Man in Middle يا حملات مرد مياني غير ممکن است.
وي به کاربرانش اطمينان داد: تمامي پيام ها و حتي فايل هاي شما در پيام رسان آي گپ رمزگذاري شده و هيچ فردي به جز خود شما امکان دسترسي به آن را ندارد ، از اين رو  به فردي که بتواند اطلاعات رمزگذاري شده شبکه پيام رسان آي گپ را هک کند 1 ميليارد تومان جايزه ميدهم.

وي در توضيح شرايط اعطاي اين جايزه گفت: اين جايزه منوط به اين است که بتواند 2 لايه (بدون در نظر گرفتن لايه SSL ) رمزگذاري اختصاصي اين پيام رسان را هک کرده و اطلاعات را بصوت متن ساده به دست آورد . ديگر اينکه رمزشکني بايد ابزار هاي همانند وايرشارک که يک ابزار تحليل کننده شبکه است قابل روئيت باشد.

وي همچنين با ارائه اين آدرس ايميل  kazemi[at]rooyekhat.co خواست تا گزارش‌ها را به اين نشاني ارسال کنند.

مبنع: فارس

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16240
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي