سرویس فضاي مجازي ۱۳۹۶/۱۰/۲۲ - ۲۳ : ۱۲ شماره: 16254
معاون قضايي دادستان کل: عده‌اي باوعده دائمي نبودن فيلترتلگرام،مخل تحقق اقتصادمقاومتي شدند
عبدالصمد خرم‌آبادي گفت: عده‌اي با دادن وعده دائمي نبودن فيلتر تلگرام رشد سرمايه گذاري بخش خصوصي در فضاي مجازي و تحقق اقتصاد مقاومتي در اين فضا را کند مي‌کنند.

وايمکس نيوز- عبدالصمد خرم آبادي، معاون دادستان کل کشور در امور فضاي مجازي در قالب يادداشتي عنوان کرد: بررسي‌هاي به عمل آمده حاکي است عليرغم  تبليغات  پرحجم جهت استفاده از فيلترشکن براي دسترسي به تلگرام، " فعاليت تلگرام در فضاي مجازي کشور بيش از 90 درصد کاهش داشته است. خوشبختانه تا کنون چند ميليون  از کاربران تلگرام  به پيام رسان‌هاي داخلي مهاجرت کرده اند.

وي در کانال شخصي خود در پيام‌رسان سروش نوشت: طي مدت کوتاهي که تلگرام فيلتر شده است پيام رسان‌هاي اجتماعي بومي مشابه آن مانند "سروش" ، "بله"، "آي گپ' و ، "گپ"  رشد  کمي و کيفي فوق العاده‌اي داشته‌اند.

اگر وزارت ارتباطات در اجراي وظايف خود برخي ديگر از موانع موجود بر سر راه پيام رسان‌هاي داخلي را بر دارد، آنها به زودي قله‌هاي موفقيت را فتح  و کشور را از وابستگي به بيگانگان در اين حوزه نجات خواهند داد.

سرمايه‌گذاران و مديران پيام‌رسان هاي بومي وقتي که استقبال بي‌نظير مردم را باور کردند علاوه بر استفاده بيشتر از متخصصان و بکارگيري سرمايه هاي انساني' سرمايه گذاري مالي قابل توجهي را در فضاي مجازي انجام داده و سرورها و تجهيزات فني زيادي را خريداري و نصب کرده اند ولي تا کارشان به نتيجه برسد نيازمند حمايت جدي دولت هستند.

آقاي مهندس آذري جهرمي در مناظره تلويزيوني که قبل از وزير شدنشان با بنده داشتند، اذعان نمودند مهاجرت مردم به پيام‌رسان هاي داخلي مي‌تواند سه هزار ميليارد تومان درآمد براي بخش داخلي به دنبال داشته باشد. بنده معتقدم درآمد اقتصادي ناشي از رونق پيام رسان هاي بومي براي کشور دهها هزار ميليارد تومان است. با بيرون راندن دشمن از قسمتي از فضاي مجازي کشور اندک اندک اقتصاد مقاومتي در اين فضا در حال شکل گرفتن است.

عده اي با دادن وعده  دائمي نبودن فيلتر تلگرام رشد سرمايه گذاري بخش خصوصي در فضاي مجازي  و تحقق اقتصاد مقاومتي در اين فضا را کند مي‌کنند.

جلوگيري از فعاليت تلگرام علاوه بر اينکه موجبات رونق اقتصادي کشور  و ممانعت از جاسوسي اطلاعاتي دشمنان را فراهم نموده،  نقشه و برنامه چند ساله آنها براي برهم زدن نظم و امنيت کشور و استمرار تهاجم فرهنگي را نقش بر آب کرده است.

منبع: مهر

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16254
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي