سرویس تلفن همراه ۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - ۱۵ : ۸ شماره: 16256
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات خبر داد: تصميم گيري اجراي مرحله بعدي ثبت گوشي همراه در هفته آينده
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در مورد ادامه اجراي طرح ثبت گوشي هاي همراه گفت: در هفته آينده جلسه اي در سطح وزرا براي بررسي جوانب طرح رجيستري برگزار مي شود تا در مورد اجراي فاز بعدي اين طرح تصميم گيري شود.

وايمکس نيوز- محمدجواد آذري جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در حاشيه امضاي تفاهمنامه در وزارت اقتصاد و در جمع خبرنگاران با بيان اينکه مطابق آمارهاي شبکه ارتباطي کشور 60 درصد گوشي هاي آيفوني که در برهه زماني که اجراي طرح رجيستري اطلاع رساني شده، فعال شده اند از مجاري رسمي وارد کشور شده اند که بسيار قابل قبول است، گفت: قبل از اجراي طرح رجيستري کمتر از 5 درصد گوشي هايي که فعال مي شدند از مجاري رسمي کشور وارد شده بودند که مفهومش اين است که 40 درصد گوشي ها غيرمجاز هستند که ممکن است گوشي هاي غيرمجازي باشد که به عنوان مسافر وارد و سپس خارج از کشور شده باشند و بخشي مربوط به آمار گوشي هاي همراه مسافر باشد که بعد از پرداخت عوارض گمرکي با تاخيري مجاز شناخته مي شوند.
وي در مورد نهايي شدن اجراي طرح رجيستري براي گوشي هاي ساخت شرکت اپل افزود: بنابه آمار سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي، 5 هزار گوشي آيفون غيرفعال شدند که البته ممکن است از ميان آنها تعدادي گوشي وارد و سپس خارج از ايران شده و از آن يک ماه گذشته و غيرفعال شده است.
آذري جهرمي با اشاره به وجود اشکالاتي در اجراي طرح رجيستري و دريافت بخشي از اين اشکالات از سوي جامعه خبرنگاران کشور، اظهار کرد: در مجموع کارکرد سيستم بالاي 95 درصد رضايت جمع را داشته است و اختلالات درون سيستم حداقل است.
عضو کابينه دولت تدبير و اميد با بيان اينکه اعتراضاتي به گراني گوشي داشتيم که روي آن حساس هستيم، خاطر نشان کرد: چند اتفاق باعث افزايش نرخ گوشي شده که با وزارت صنعت، معدن و تجارت پيگيري مساله هستيم که بخشي از آن ناشي از افزايش نرخ ارز و بخشي نيز ناشي از برداشته شدن نرخ ارز مبادله اي از واردات گوشي بوده است.
بالاترين مقام مسوول حوزه ICT کشور با اعلام اينکه ممکن است به دليل وجود کانال هاي محدود براي واردات، هماهنگي هاي انجام شود که بر اساس رقابت نباشد، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت دنبالش است که به سايت هاي فروش آنلاين، مجوز واردات داده شود تا در رقابت با بازار سنتي و نرخ هاي سنتي بشکنند.
وي از برگزاري جلسه اي در سطح وزرا در هفته آينده براي براي پيگيري مساله طرح ثبت گوشي هاي تلفن همراه خبر داد و افزود: در اين جلسه جوانب را مجدد بررسي مي کنيم و تصميم گيري مي کنيم که فاز بعدي را کي اجرا کنيم تا ساير گوشي ها را شامل شود.

 

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16256
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي