سرویس کسب و کار ۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - ۱۵ : ۱۴ شماره: 16257
مدل جديد در تامين منابع کسب و‌کارهاي نوپا
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، وزير اقتصاد و دارايي و نماينده وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي امروز (شنبه) تفاهمنامه اي امضا کردند که برپايه آن مدل قانوني براي تامين منابع مالي کسب و‌کارهاي نوپا با استفاده از سرمايه هاي خرد موجود در کشور شکل مي گيرد.

وايمکس نيوز- امروز (شنبه) تفاهمنامه اي ميان وزارتخانه هاي ارتباطات و فناوري اطلاعات، اقتصاد و دارايي و‌ رفاه، کار و امور اجتماعي منعقد شد که بر اساس آن مدل جديدي براي تامين مالي کسب و‌کارهاي نوپا اضافه شد.

محمدجواد آذري جهرمي وزير ارتباطات و‌فناوري اطلاعات با بيان اينکه يکي از مشکلات پيش پاي کسب و کارهاي نوپا، محدوديت در تامين منابع مالي است، گفت: حوزه اقتصاد ديجيتال يکي از ظرفيت هاي مهم توسعه کشور به شمار مي رود که کشورهاي مختلف برنامه ريزي براي توسعه آن و‌ تهيه استراتژي خود را در دستور کار قرار دادند که در کشور‌ما نيز با محوريت شوراي عالي فضاي مجازي در حال تهيه استراتژي توسعه اقتصاد ديجيتال هستيم که مراحل نهايي خود را طي مي کند.

وي با اشاره به برنامه ريزي ساير کشورها براي داشتن استراتژي در توسعه اقتصاد ديجيتال خود، افزود: مثلا در کشور هند برنامه ريزي شده که تا سال 2025  به ميزان 20 درصد از درآمد سرانه خود را بر اين مبنا اقتصاد ديجيتال باشند.

آذري جهرمي ظرفيت نيروي انساني متخصص کشور را بسيار مناسب براي توسعه اقتصاد ديجيتال دانست و اظهار کرد: يکي از مهم ترين مشکلات کشور، بيکاري فارغ التحصيلان حوزه فناوري اطلاعات است که باتوجه به ظرفيت بالاي کشور به لحاظ جمعيت و همچنين وجود کسب و‌کارهايي که به مرحله بلوغ رسيده اند و شرکت هايي نيز در حال رسيدن به مرحله تک شاخ شدن يا يونکورن شدن هستند، قابل حل است.

عضو‌کابينه دولت تدبير و اميد با بيان اينکه کسب و‌کارهاي نوپا در کشور با مشکلات متعددي از جمله آنها موانع سياسي، فرهنگي و‌اقتصادي است، تصريح کرد: يکي از مهم ترين اين موانع بحث تامين مالي براي سرمايه گذاري است که براي شکل گيري نظام هاي آن همکاري هايي با وزارت کار با نام طرح تکاپو آغاز شده است که هم اکنون در هشت استان کشور اين طرح شکل گرفته و برنامه داريم در تمام استان هاي کشور آن را شکل دهيم.

بالاترين مقام مسوول حوزه ICT کشور با اشاره به تفاهم امضا شده ميان وزارتخانه هاي ارتباطات و فناوري اطلاعات، اقتصاد و رفاه خاطر نشان کرد: بر اساس اين تفاهمنامه طرح کسب و‌کارهاي‌نوپا از طريق مبادي اطلاع رساني معرفي مي شود و سرمايه گذاران و مردم با مطالعه آن مي توانند بخشي از منابع مورد نياز سرمايه گذاري طرح را تامين کنند.

وزير ارتباطات و‌فناوري اطلاعات با اشاره به وجود سرمايه هاي خرد 10 تا 50 ميليون توماني در دست مردم که متقاضي سرمايه گذاري در بازار هستند، گفت: اين نوع از سرمايه گذاري ها تا امروز قانوني نبود هرچند که به صورت محدود صورت مي‌گرفت.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16257
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي