سرویس کسب و کار ۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۱۹ : ۵۳ شماره: 16265
اولويت هاي وزارت ارتباطات اشتغال جوانان با بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي حوزه فناوري اطلاعات
رييس سازمان فناوري اطلاعات ايران گفت: سياست وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات حمايت از تمامي کسب‌وکارهايي است که در چارچوب ضوابط و مبتني بر قواعد بازار خدمت‌رساني مي‌کنند.

وايمکس نيوز- رسول سراييان رييس سازمان فناوري اطلاعات ايران در خصوص خبر مسدودسازي برخي از وبگاه‌هاي ارايه‌دهندگان خدمات برخط کاريابي اظهار کرد: طي تماس با برخي از مسوولان آنها مشخص شد که تعدادي از اين وبگاه ها به رغم داشتن مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي براي ارايه خدمات کاريابي الکترونيکي، پيامي از سوي دادستاني کل کشور مبني بر مسدودسازي دريافت کرده‌اند.

وي افزود: پيرو اين مسدودسازي، با دبيرخانه کارگروه تعيين مصاديق دادستاني کل کشور تماسي گرفته و مشخص شد که اين اقدام ناشي از درخواست رسمي وزارت کار و امور اجتماعي براي انسداد ارايه‌دهندگان خدمات غيرمجاز کاريابي بود که در قانون براي اين اقدام جرم پيش‌بيني‌شده است .

دبير شوراي اجرايي فناوري اطلاعات با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوي وزارت ارتباطات براي رفع اين مسدودسازي اظهارکرد: با هماهنگي‌هاي صورت گرفته از سوي دبيرخانه شوراي اجرايي فناوري اطلاعات با دبيرخانه کارگروه تعيين مصاديق مجرمانه مقرر شد تا زمان اصلاح‌نامه وزارت کار اين  سامانه‌ها و وبگاه‌هاي ارايه‌دهنده خدمات کاريابي برخط به فعاليت خود ادامه دهند.

سراييان تصريح کرد: در همين راستا جلسه‌اي با دکتر منصوري معاون محترم وزير تعاون، کار و امور اجتماعي برگزار کرديم و مقرر شد تا طي نامه‌اي به دبيرخانه مذکور اعلام شود که براي ارايه‌دهندگان خدمت بدون مجوز مهلت سه‌ماهه براي اخذ مجوزهاي لازم در نظر گرفته شود و در صورت عدم اخذ مجوز برخورد و اقدامات قانوني صورت پذيرد و همچنين دارندگان مجوز رسمي کماکان موردحمايت دولت براي ارايه خدمات قانوني باشند.

رييس سازمان فناوري اطلاعات ايران در خاتمه گفت‌وگو با تاکيد بر حمايت‌هاي وزارت ارتباطات از کسب‌وکارهاي آنلاين که در راستاي قانون به ارايه خدمت مي‌پردازند گفت: ما تلاش مي‌کنيم تا فرصت توسعه کسب‌وکارهاي برخط در تمامي بسترهاي الکترونيکي و مجازي کشور را براي فعالان اين عرصه فراهم کنيم و تمامي ظرفيت‌هاي لازم را براي اشتغال جوانان و رشد استارتاپ هاي حوزه فناوري اطلاعات فراهم کنيم.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16265
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي