سرویس فناوري‌هاي نوين ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۲ : ۱۰ شماره: 16272
مکالمه ويدئويي سه بعدي با تلفن همراه
اگر از گفتگوي ويدئويي دو بعدي با استفاده از برنامه هاي مختلف تلفن همراه خسته شده ايد، مي توانيد اميدوار باشيد که در سال هاي آتي بتوانيد با گوشي خود به طور سه بعدي مکالمه تصويري داشته باشيد.

وايمکس نيوز- با افزايش استفاده از حسگرهاي پيشرفته و به خصوص حسگرهاي قادر به محاسبه عمق که به تازگي در آيفون ايکس هم به کار گرفته شده اند، تصويربرداري سه بعدي با استفاده از گوشي هاي هوشمند براي انجام مکالمات ويدئويي پيشرفته و سه بعدي به زودي ممکن خواهد شد.

محققان دانشگاه پوردو در آمريکا مي گويند موفق به طراحي پلاتفورم تازه اي موسوم به هولواستريم شده اند که از طريق آن مي توان با استفاده از گوشي و تبلت مکالمات تصويري سه بعدي را با طرف مقابل انجام داد. اين فناوري با شبکه هاي مخابراتي بي سيم فعلي سازگاري دارد و به زبان ساده نسخه اي سه بعدي از برنامه اسکايپ تلقي مي شود.

پلتفورم يادشده قادر به تصويرسازي سه بعدي از افراد با استفاده از يک دوربين ويژه است و سپس اين تصاوير سه بعدي با استفاده از ابزار ديگري به طور سه بعدي و فشرده شده به گوشي گيرنده منتقل مي شوند. کل اين فرايند به طور آني و از طريق شبکه هاي موجود تلفن همراه رخ مي دهد.

اين فناوري نه تنها برقراري مکالمات تصويري را متحول مي کند، بلکه مي تواند کاربردهاي گسترده اي در صنايع و مشاغلي مانند پزشکي، معماري و عمران و غيره داشته باشد. هنوز مشخص نيست تجاري سازي اين فناوري چه مدت به طول مي انجامد.

منبع: مهر

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16272
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي