سرویس فضاي مجازي ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۳ : ۲۴ شماره: 16278
اينستاگرام در حال آزمايش دو قابليت جديد و کاربردي
هم‌اکنون شبکه اجتماعي اينستاگرام به دنبال اضافه کردن دو قابليت جديد و کاربردي ارسال پيام‌هاي متني در قسمت استوري و حفظ بيشتر حريم شخصي کاربران است.

وايمکس نيوز- اينستاگرام که يک شبکه اجتماعي محبوب و پرطرفدار است، به تازگي در حال آزمايش قابليت جديدي است که به کاربران امکان مي‌دهد پيام‌هاي فقط متني را نيز در بخش استوري اين شبکه اجتماعي ارسال و مشاهده کنند.

اگرچه خبر اضافه شدن اين قابليت جديد به اينستاگرام توسط برخي از کاربران ژاپني به گوش رسيده بود اما حالا گزارش‌هاي ديگري از اروپا نيز به دست ما رسيده است که نشان مي‌دهد اينستاگرام در حال گسترش و افزايش تعداد محدود کاربراني است که پيشتر برايشان اين قابليت جديد به طور آزمايشي در دسترس بود.

اين ويژگي و قابليت جديد نيز همانند بسياري از گزينه‌هاي پيش روي کاربران در بخش استوري همانند بومرنگ، پخش زنده (لايو) و غيره در قسمت پايين استوري‌هاي اينستاگرام قرار خواهد گرفت که پس از انتخاب اين گزينه، کاربران قادر خواهند بود متن مورد نظر خود را نوشته و از ساير امکانات تغيير رنگ و اندازه و سايز فونت بکاربرده شده و همچنين تغيير رنگ پشت زمينه و افزودن برچسب و استيکر هم بهره‌مند شوند.

در اصل مي‌توان گفت اين قابليت نيز تفاوت چنداني با ساير قابليت‌هاي پيشين استوري‌هاي اينستاگرام نخواهد داشت و تنها به کاربراني که علاقمند به درج مطلب متني هستند اين اجازه را مي‌دهد تا بجاي نوشتن صرفا چند کلمه برروي عکس، متن مورد نظر خود را نوشته و منتشر کنند.

هنوز مشخص نشده است که شبکه اجتماعي اينستاگرام دقيقا چه زماني قابليت مذکور را در دسترس عموم مردم و کاربران در سراسر جهان قرار خواهد داد.

بر اساس گزارشي که وب سايت WaBetaInfo منتشر کرده است، اينستاگرام در حال آزمايش يک قابليت ديگر و جذاب است که به کاربران امکان مي دهد تا هنگامي که کاربر ديگري از استوري آنها اسکرين شات (عکس) مي‌گيرد و آن را در گوشي خود ذخيره مي‌کند، از اين اتفاق از طريق يک نوتيفيکيشن يا اعلان اينستاگرام آگاه شوند.

اين بدان معناست که وقتي که شما از روي استوري ديگران اسکرين شات يا عکس مي‌گيريد، اينستاگرام به منظور حفظ حريم شخصي و خصوصي افراد به شما از طريق ظاهر شدن يک پيام اين اخطار را مي‌دهد که کاربر مورد نظر از اين عمل شما مطلع خواهد شد.

اين امر مي‌تواند در حفظ اطلاعات خصوصي و حريم شخصي کاربران در فضاي مجازي شبکه اجتماعي اينستاگرام کمک بسزايي کند و انتظار مي‌رود کاربران بسياري در سراسر جهان پس از آنکه اين قابليت جديد با موفقيت آزمايش شود و در دسترس عموم کاربران قرار بگيرد، استقبال بي‌نظيري به عمل بياورند.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16278
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي