سرویس ارتباطات ثابت ۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۱۳ : ۱۲ شماره: 16289
ثبت اطلاعات مشترکان تلفن ثابت در شبکه احراز هويت آغاز شد
معاون وزير ارتباطات از آغاز ثبت اطلاعات هويتي مشترکان تلفن ثابت در «شبکه احراز هويت کاربران ايران» خبر داد و گفت: تکميل اطلاعات هويتي اين خطوط از طريق پيامک اطلاع رساني مي شود.

وايمکس نيوز- حسين فلاح جوشقاني اظهار داشت: همانگونه که پيش از اين، اطلاعات مشترکان موبايل در سامانه «شاهکار» به ثبت رسيده، ثبت و به روزرساني اطلاعات مشترکان تلفن ثابت نيز در اين سامانه آغاز شده است.

وي گفت: براين اساس براي خطوطي که اطلاعاتشان هنوز به ثبت نرسيده يک پيامک از سوي رگولاتوري حاوي اين مضمون که «يک عدد خط تلفن ثابت به شماره و کد ملي شما در اپراتور مخابرات ايران ثبت شده و در صورت مغايرت به اين اپراتور مراجعه کنيد»، به صاحب خط ارسال مي شود.

رئيس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي با بيان اينکه اين پيامک بدون توجه به سابقه زماني خريد خط تلفن به صاحب خط ارسال مي شود، ادامه داد: مشترکان در صورتي که از خطوط اعلام شده، اطلاعي ندارند و يا مغايرتي در اين زمينه وجود دارد، بايد به مرکز مخابرات منطقه خود مراجعه کنند.

معاون وزير ارتباطات با اشاره به اينکه ثبت اطلاعات سيم کارتهاي تلفن همراه و احراز هويت مشترکان موبايل، تکميل شده است، افزود: اطلاعات بسياري از خطوط تلفن ثابت ثبت نيست و براين اساس هم اکنون در حال احراز هويت خطوط تلفن ثابت هستيم.

وي توضيح داد: ثبت اطلاعات و احراز هويت تلفن ثابت به دليل آنکه اين خطوط داراي آدرس مشخصي است با خطوط موبايل تا حدي متفاوت است اما از آنجايي که اطلاعات متمرکزي از تلفن هاي ثابت در کشور در دست نبود، مطابقت اين اطلاعات و ساماندهي آن در سامانه «شاهکار » در حال انجام است.

فلاح جوشقاني با بيان اينکه هم اکنون اپراتورهاي ارتباطي روي خطوط تلفن ثابت، سرويس هاي اينترنت ارائه مي دهند، اضافه کرد: براين اساس اطلاعات اين خطوط بايد در سامانه شاهکار ثبت و کامل شود.

وي گفت: ممکن است بسياري از مشترکان با تغيير مکان و محل زندگي خود، فراموش کرده باشند که خط تلفني به نامشان است که درصورت دريافت اين پيامک، اطلاع مي يابند که اين خطوط در سيستم مخابراتي کشور به نامشان به ثبت رسيده و در صورت مغايرت و درخواست تغييرنام مي توانند به مخابرات مراجعه کنند.

به گزارش مهر، سامانه شاهکار (شبکه احراز هويت کاربران ايران) سامانه اي براي احراز هويت کاربران سرويس هاي ارتباطي و با هدف يکپارچه‌سازي و احراز اصالت سرويس‌گيرندگان از سال 94 توسط سازمان تنظيم و مقررات ارتباطات راديويي طراحي و پياده سازي شده است.

«شاهکار» وظيفه احراز هويت و صدور خدماتي در حوزه سيم‌کارت‌، ثابت تلفن و اشتراک‌ اينترنت را درجهت افزايش امنيت سرويس هاي ارتباطي، برعهده دارد.

منبع: مهر

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16289
نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي