سرویس تلفن همراه ۱۳۹۶/۱۱/۳ - ۱۵ : ۳۰ شماره: 16293
ويروس جديدي که موبايل شما را نابود مي کند
به موازات پيشرفت تکنولوژي در زمينه طراحي خدمات هرچه متنوع و پيچيده‌تر براي بشر، اين پيچيدگي تکنولوژيک همچنين مي‌تواند در ايجاد تهديد براي استفاده از خدمات خودش هم به کار گرفته شود.

وايمکس نيوز- وجود بدافزار برروي هر دستگاه رايانه‌اي ما به هيچ عنوان خوب نيست. اين بدافزارها مي‌توانند تقريبا هر چيزي را که به اينترنت متصل مي‌شود اعم از تلفن، رايانه، تبلت و ... را آلوده کند. به عبارتي هکرها در تلاش براي پول در آوردن به طور مستقيم از شما و يا با استفاده از خرابکاري در سيستم‌هاي شما اقدام مي‌کنند.

هکرها مي‌توانند با استفاده از سرقت اطلاعات شخصي، تبليغات بي‌پايان pop ها، استفاده از حملات DDoS، ارسال متون و يا ثبت نام براي خدمات پرداخت اين‌کار را انجام دهند اما اکثر آنها نمي‌توانند همه اين کارها را به يکباره انجام دهند. بلکه هر کدام از اين اتفاقات از طرق مختلفي صورت مي‌گيرد.

"بدافزار loapi" اما يک بدافزار خاص است که همه اين کارها را انجام مي‌دهد. گوشي‌هاي اندرويد را آلوده مي‌کند و به نظر بسيار متنوع هم مي‌رسد. loapi قادر به سازگار شدن و وفق دادن  خود با چندين دستگاه و کاربر است. اما عملکرد اصلي آن استخراج نوع جديدي از انتشار پول ديجيتال به نام monero است، که معني کند و کاو حفاري و يا جستجو را مي‌دهد.

براي ساخت سکه (بدست آوردن سکه) شما نياز به مقدار زيادي قدرت محاسباتي داريد. اما بسيار گران است و در دسترس اکثر مردم نيست مگر اينکه در مقياس بزرگ آن را انجام دهيد. بنابراين آنها راهي براي استفاده از مجموعه‌اي از دستگاه‌هاي افراد را به صورت رايگان پيدا مي‌کنند.

Loapi چگونه گوشي شما را نابود مي کند؟

اين ويروس بر اساس اطلاعات سايت پليس فتا، بسيار خصومت آميز است که اساسا موجب تخريب تلفن شما از طريق استفاده از آن مي‌شود. (در واقع باعث خود تخريبي گوشي مي‌شود)؛ پردازنده cpu قدرت بسيار زيادي را نشان مي‌دهد، باتري بيش از حد گرم مي‌شود و شروع به منسبط شدن (پهن شدن) مي‌کند.

باتري‌ها جاي زيادي را در تلفن‌ها اشغال نمي‌کند اما انسباط باتري باعث مي شود که ديگر در قاب گوشي جا نشود، بنابراين تلفن شما شروع به متورم شدن مي‌کند، صفحه نمايش شما شروع به بيرون زدن و انفجار مي‌کند و اجزاي داخلي تلفن منفجر مي شود.

loapi با دانلود برنامه‌هاي شخصي ثالث به تلفن شما مي‌رسد! به همين دليل است که ما هميشه مي‌گوييم فقط نرم‌افزارها و برنامه‌هاي مورد نياز خود را از فروشگاه‌هاي رسمي مثل  google play و itunes تهيه و دانلود کنيد. اين ساده‌ترين راه براي حفاظت از خود است، البته هرچند که اين امر اثبات نشده است.

شما ممکن است که فکر کنيد در فروشگاه google play در برابر ابزارهاي تبليغاتي مضر محافظت شده است اما هميشه اينطور نيست. google هر چقدر که تلاش مي‌کند نمي‌تواند ادعا کند که ابزارهاي تبليغاتي بيگانه مضر را از دروازه‌هاي خود دور نگه دارد.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16293
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي