سرویس تلفن همراه ۱۳۹۶/۱۱/۶ - ۱۱ : ۵۸ شماره: 16297
تخصيص بسته هاي تشويقي براي مشتريان درقبال دريافت تبليغات
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در حاشيه ديدار با استاندار خراسان رضوي در مشهد گفت: اگر يک اپراتور علاقه داشته باشد پيامکهاي تبليغاتي براي مشتريان خود ارسال کند بايد بسته هاي تشويقي به آنها پيشنهاد دهد و با اذن مشتري پيامکها را بفرستد.

آذري جهرمي با بيان اينکه با تنظيم مقررات براي پيامکهاي تبليغاتي، اين پيامکها به 2 دسته کلي و 6 زير مجموعه با مقررات مخصوص به خود تقسيم شد، اظهار کرد: در اين قوانين اپراتورها تکاليفي دارند و به صاحبان محتوا هم اجازه مي دهند کسب و کار مشروع خود را داشته باشند.

وزيرارتباطات با اشاره به اينکه در جلسات کميسيون تنظيم مقررات و کميسيونهاي تخصصي، تدوين پورتال براي دسترسي USSD که پيامکها را چه کسي و در چه زماني مي فرستد و نحوه نظارت بر اين فرآيند به تصويب رسيده است، تصريح کرد: با اجراي اين مقررات بسياري از مشکلات حل شده و منفذي که براي برخي کسب و کارها وجود دارد و برخي مي توانند از طريق پيامک ها ارتزاق کنند، بسته مي شود و به چرخه اقتصاد برمي گردند.

بالاترين مقام مسوول حوزه ICT کشور با اشاره به موقعيت شهر مشهد در بخش ارتباطات خاطرنشان کرد: اين شهر از ويترين هاي مهم کشور است و عمده گردشگران خارجي به مشهد سفر مي کنند و کيفيت سرويس هاي ارتباطي ايران را با کشور خود مقايسه کرده و آن را نشانه اي از پيشرفت مي دانند.

آذري جهرمي تاکيد کرد: توسعه ارتباطات در شهر مشهد موضوع کليدي است و هر چند شاخص ‌هاي اين استان نسبت به 6 ماه قبل پيشرفت کرده است اما هنوز رضايت‌ بخش نيست و کيفيت ارتباطات اين استان تا عيد نوروز متفاوت و بهتر مي شود.

وزير ارتباطات با اعلام اينکه طي يک سال گذشته حجم بسياري از فعاليت ها در بخش توسعه روستايي انجام شده و خدمات ارتباطي 1300 روستاي استان خراسان رضوي تا پايان امسال به بهره برداري مي رسد، اظهار کرد: 500 روستاي اين استان طي دهه فجر و 900 روستا تا پايان سال جاري به 2 شبکه اپراتور همراه دسترسي کامل خواهند داشت.

وي درباره ايجاد پارک فناوري سجاد هم افزود: بعد از تهران دومين پارک در مشهد افتتاح مي شود که در کنار پارک علم و فناوري دانشگاه مشهد به تکميل زنجيره اشتغال جوانان کمک مي کند.

به گزارش رسيده وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در سفر خود به مشهد مقدس بعد از شرکت در جلسه کميسيون تنظيم ارتباطات، طي نشستي با مسوولان اين استان در حوزه ارتباطات و زير ساختهاي تلفن همراه، آخرين وضعيت شبکه هاي ارتباطي استان و برنامه هاي مورد نظر را مورد بررسي قرار داد.

منبع:ايرنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16297
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي