سرویس ICT بين الملل ۱۳۹۶/۱۱/۷ - ۱۲ : ۳۳ شماره: 16299
ويروس خطرناک در کمين رايانه‌هاي شخصي!
به تازگي سيستم‌هاي عامل لينوکس، مک او اس و ويندوز رايانه‌هاي شخصي هدف حمله ويروس خطرناکي تحت عنوان "کراس آرت" قرار گرفته‌اند.

وايمکس نيوز- آمار حملات سايبري در سال جاري ميلادي 2017، به اوج خود رسيده است و تقريبا مي‌توان گفت هر روز خبرهاي آن از گوشه و کنار جهان به گوش مي‌رسد.

هم اکنون خبر جديد ديگري منتشر شده است که کاربران رايانه‌هاي شخصي با سيستم‌هاي عامل ويندوز، لينوکس و مک او اس را هدف ويروس جديد و خطرناکي تحت عنوان کراس آرت (CrossRAT )  قرار داده است .

گروهي از هکرها و مجرمان سايبري به نام دارک کارالکال يا کاراکال سياه، با انتشار و به‌روزرساني نسخه 0.1 ويروس و بدافزار خطرناک کراس آرت، قصد دارند اطلاعات ارزشمند بسياري از رايانه‌هاي شخصي کاربران را به سرقت برده و از آنها سوءاستفاده کنند.

اين ويروس و بدافزار جديد در رايانه‌هايي با سيستم عامل لينوکس، ويندوز و مک او اس نفوذ کرده و اطلاعات موجود و ذخيره شده در رايانه‌ها را به سرقت خواهد برد.

نکته جالب توجه آن است که اين بدافزار جديد توسط نرم‌افزارهاي ويروس کش يا آنتي ويروس شناسايي نمي‌شوند بنابراين از قدرت تخريب و نفوذ بسيار بالايي برخوردارند و مي توانند مدت‌ها بدون آنکه صاحب رايانه متوجه وجود آن بشود، به حيات خود ادامه بدهد.

هرچند که گزارش شده است که هکرها و مجرمان سايبري در ابتدا اين ويروس خطرناک را براي گوشي‌هاي هوشمند توسعه داده بودند، اما حالا اين ويروس و بدافزار برروي رايانه‌هاي شخصي عمل کرده‌اند و بسياري از کاربران را در معرض خطر قرار داده است.

بر اساس گزارش‌هاي منتشر شده، بدافزارها، باج ‌افزارها و حملات DDOS از جمله تهديدهاي امنيتي بودند که از سال 2016 کاربران فضاي مجازي را در معرض خطر حملات سايبري قرار داده‌اند و موجب لو رفتن اطلاعات شخصي و محرمانه آنها شده است. طبق آمار، حملات سايبري در سال 2017 نيز به اوج خود رسيده و حالا خبر اينکه قرار است در سال‌هاي آتي اوضاع از اين که هست، هم نابسامان‌تر شود، بسيار نگران کننده به نظر مي‌رسد. بنابراين مي‌توان گفت خطر حملات سايبري در کمين تمامي افراد، کاربران و شرکت‌هاي کوچک و بزرگ در جهان است و ديگر نمي‌توان ادعا کرد که کسي از گزند و خطرات حملات سايبري در امان است.

در سال 2017 ميلادي باج افزار، بدافزار و ويروس‌هاي رايانه‌اي بسياري در سراسر جهان، اطلاعات محرمانه، خصوصي و مالي ميليون‌ها نفر را به سرقت بردند و ميلياردها دلار به شرکت هاي مربوطه و دولت‌ها خسارت وارد کرده‌اند.

در آخر بايد گفت که کاربران رايانه‌هاي شخصي با هر سيستم عاملي که باشد، به شدت در معرض خطر نفوذ اين ويروس و بدافزار خطرناک و سرقت اطلاعات شخصي‌شان هستند.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16299
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي